#BĄDŹWFORMIEZANIĄ – NASZ NOWY CYKL ARTYKUŁÓW

0
242

Zapraszamy do lektury tekstu Anii Pietrowicz – trenera personalnego, instruktorki fitness, która specjalnie dla naszych czytelników udzieli kilku rad i wskazówek jak być w formie.

#BądźwformiezAnią to nasz nowy projekt. Wspólnie z Anią Pietrowicz będziemy co wtorek publikować tekst o odżywianiu, zdrowej diecie, ćwiczeniach i zdrowym stylu życia. Jeśli interesuje Was szczególnie jakiś wątek, o coś chcecie zapytać to piszcie na adres: extrawrzesnia@wp.pl. Twórzcie ten projekt z nami!

Na początek: Motywacja – jak motywować się do działania?

Wiele osób zadaje sobie to pytanie? Ja zresztą też kiedyś je sobie zadawałam. Ciągle patrzyłam w internecie, bądź przeglądałam w czasopismach idealne, wyrzeźbione sylwetki. Nieważne, że po photoshopie. Skoro je pokazują, to na żywo też nieźle wyglądają. Wstydziłam się rozebrać na plaży. Zwłaszcza po drugim dziecku. Byłam mega osłabiona, z wiszącą skórą i nadprogramowymi kilogramami w okolicach brzucha. Ciągle czułam się źle, chociaż bardzo chciałam coś zmienić, to nie bardzo wiedziałam, jak się za to zabrać. I tak stopniowo zaczęłam wdrażać swój plan w życie, gdzieś między obowiązkami, a opieką nad dziećmi.

Zamiast być ciągłym więźniem wyidealizowanego świata, przyjrzyj się rzeczywistości. Ja ciągle byłam niezadowolona i wymagająca. Genetyki nie oszukasz, każdy jest inny i każdy z nas ma inną budowę. U każdego ten efekt będzie się różnił, co nie znaczy, że ktoś jest gorszy lub lepszy. Chodzi o dobre samopoczucie i zdrowie.

Do czego zmierzam. Zanim wystartujesz, postaw sobie realne cele. Zapisuj na karteczkach, jeśli pamięć zawodzi, najważniejsze punkty i systematycznie wdrażaj je w życie. Zaakceptuj siebie. 40% to pozytywne myślenie, 30% odżywianie oraz 30% ruch. Jak źle się do tego zabierzesz, to nawet Twoje 70% nie załatwi sprawy. Wyluzuj. Nikt Cię nie goni. I nie jest to wyścig na czas. Chwal siebie, za każdy krok do przodu. I co najważniejsze – nie zrażaj się porażkami. Nie twórz atmosfery napięcia. Możesz osiągnąć bardzo wiele. Bez względu na to, ile masz lat, możesz w satysfakcjonujący sposób trenować dowolny sport.

Anna Pietrowicz – trener personalny, instruktor fitness, prywatnie szczęśliwa żona i matka dwójki dzieci. Jeśli masz pytania do Anii to pisz/dzwoń tel. 516 170 778.

Fanpage Anii na facebooku – link Tutaj

Profil Ani na Istagramie – link Tutaj