DEBATA Z MŁODZIEŻĄ O UZALEŻNIENIACH OD DOPALACZY (GALERIA)

0
141

Wrzesińscy policjanci wspólnie z przedstawicielką sanepidu zorganizowali spotkania z uczniami Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni w celu przeprowadzenia debaty, której tematem były uzależnienia – dopalacze. Organizacja spotkań z młodzieżą pozwala na poruszanie trudnych tematów. W trakcie spotkania młodzież wypełniła anonimową ankietę.

We wtorek 30 października br. o godzinie 10:00 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino odbyło się spotkanie z młodzieżą na temat uzależnień – dopalaczy. Konwencja spotkania miała charakter debaty. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji we Wrześni, Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną z Wrześni oraz dyrekcję ZSP z Wrześni.

Pierwszym etapem rozmowy z młodzieżą było wystąpienie Pani Anny Węclewskiej z Sanepidu, która przedstawiła negatywny wpływ uzależnienia na organizm człowieka. Zostały podane konkretne przykłady jak dopalacze wyniszczają ciało człowieka.

Dla uczestników debaty wrzesińscy policjanci przygotowali prelekcję na temat odpowiedzialności prawnej w zakresie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podkreślając, że obecne przepisy za posiadanie przy sobie nowych substancji psychoaktywnych, przewidują karę grzywny, natomiast posiadanie znacznej ilości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Ponadto zwrócili uwagę na hasło organizowanych debat „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, ponieważ to właśnie młodzież jest przyszłością naszego państwa. Dlatego wspólnie z instytucjami pracującymi nad bezpieczeństwem wychodzimy naprzeciw i poprzez debaty chcemy rozmawiać z młodzieżą na trudne i nurtujące ich tematy.

W trakcie spotkania młodzież wypełniła anonimową ankietę dotyczącą uzależnień. Sugestie i spostrzeżenia ankietowanych, pomogą wrzesińskiej policji w przygotowaniu odpowiednich zajęć oraz programów edukacyjnych. Mających za zadanie podnoszenie samoświadomości wśród młodzieży w przedmiotowym temacie.

Źródło, zdjęcia: KPP we Wrześni

GALERIA: