WYRÓŻNIENIE DLA BROWARU FORTUNA

0
302
Jpeg

Piwa warzone w Browarze Fortuna w wielkopolskim Miłosławiu zdobyły najważniejsze nagrody w tegorocznej edycji niezależnego konkursu Good Beer 2018.

W trakcie jego trwania, łącznie oceniano ponad 140 polskich piw, a decyzją 12 sędziów – trunki z Miłosławia kazały się bezkonkurencyjne. Na podium stanęły: Komes Barley Wine, Komes Poczwórny Bursztynowy, Komes Belgian IPA, Miłosław Warzy Śmiało: Sosnowe APA, Komes Porter Bałtycki oraz Komes Porter Bałtycki Sherry Oloroso.

Piwa z Miłosławia bezkonkurencyjne

Piwa z Browaru Fortuna od lat zdobywają uznanie na konkursach piwnych. Produkty te utrzymują wysoki poziom wśród rosnącej wielkopolskiej konkurencji i oprócz jakości – wyróżniający smak. W portfolio miłosławskiej warzelni jest wielu zdobywców zaszczytnych nagród. W tym roku Browar z Wielkopolski wzbogacił się o kolejne trofea.
16 października, podczas Polskiego Kongresu Browarniczego we Wrocławiu, w 14 kategoriach zostały ogłoszone wyniki konkursu Good Beer 2018. Oceny dokonywali eksperci i degustatorzy z Polski i zagranicy. Najwyżej punktowanymi parametrami piwa były: wygląd, smak, aromat, goryczka, a także wrażenia ogólne.

Piwa z Browaru Fortuna były bezkonkurencyjne w następujących kategoriach:
JASNE ALE – Złoty medal za Komes Barley Wine
BELGIJSKIE I FRANCUSKIE ALE – Srebrny medal za Komes Poczwórny Bursztynowy
SPECIALITY IPA – Brązowy medal za Komes Belgian IPA
AMERICAN PALE ALE – Srebrny medal za Miłosław Warzy Śmiało: Sosnowe APA
PORTER BAŁTYCKI – Złoty medal za Komes Porter Bałtycki; Brązowy medal za Komes Porter Bałtycki Sherry Oloroso.

Good Beer to niezależny konkurs, otwarty na całą branżę – na browary rzemieślnicze, przemysłowe i regionalne. Jesteśmy dumni, że nasze marki cieszą się takim uznaniem i zostały docenione przez szacowne Jury” – komentuje Krzysztof Panek – Prezes Zarządu Browaru Fortuna. „Każdą nagrodę przyjmujemy z wielką radością, ale też przede wszystkim stanowi ona ogromną motywację do dalszej pracy. Wysokie miejsca w rankingach są dowodem na to, że spełniamy oczekiwania konsumentów zarówno z regionu i całej Polski. Nasze piwa warzymy z pasją płynącą z głębi serca, a to właśnie doceniają i tego szukają amatorzy naszych piw” – dodaje.