ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS

0
57

W ramach programu „Otwarta firma”, uczniowie z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Nowym Folwarku odwiedzili wrzesińskich policjantów. Zadaniem mundurowych było omówienie poszczególnych etapów procesu rekrutacji do służby oraz zaprezentowanie swojego zawodu.

16 listopada br. od godziny 10:00 w Policyjnym Centrum Edukacji Bezpieczeństwa odbyły się zajęcia z uczniami klasy 7, uczęszczających do Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowym Folwarku. Przeprowadzone spotkanie wpisało się w realizowany szkolny program „Otwarta firma”.

W ramach tego programu uczniowie odwiedzają różne instytucje, firmy, przedsiębiorstwa celem zapoznania się z rynkiem pracy w naszym mieście. W miniony piątek siódmoklasiści odwiedzili wrzesińskich policjantów, którzy opowiedzieli im o swojej pracy.

W trakcie prelekcji mundurowi przedstawili poszczególne etapy procesu rekrutacji do służby, od momentu złożenia kompletu dokumentów aż po multiselect. Młodzież miała bardzo dużo pytań w szczególności dotyczących właśnie testu psychologicznego. Na zakończenie spotkania młodzieży został zaprezentowany sprzęt stosowany w trakcie zabezpieczania przez policjantów na przykład meczy piłkarskich.

Źródło, zdjęcia: KPP we Wrześni

GALERIA: