WŁAMYWACZE ZATRZYMANI PRZEZ POLICJĘ

0
101

Dzielnicowi zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem. Dwóch mieszkańców Wrześni włamując się do budynku narazili właściciela na straty w wysokości 700 złotych. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Rewiru Dzielnicowych zatrzymali mężczyzn, którzy 19 listopada br. dokonali kradzieży z włamaniem do jednego z budynków na ulicy Kaliskiej we Wrześni. Sprawcy niszcząc drzwi wejściowe, z wnętrza pomieszczenia ukradli elementy dekoracyjne.

Poprzez analizę zgromadzonego materiału w dniu 21 listopada br. dzielnicowi wytypowali dwóch, im dobrze znanych mieszkańców Wrześni. W godzinach popołudniowych doszło do zatrzymania 38 oraz 36-latka, którzy przyznali się do popełnionej kradzieży z włamaniem.

Mężczyźni byli trzeźwi w związku z tym zostali przesłuchani oraz postawione zostały im zarzuty. Wartość strat została oszacowana przez właściciela na kwotę 700 złotych. Za popełniony czyn kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.” – mówi Adam Wojciński – rzecznik prasowy KPP we Wrześni.