ZŁOTO i BRĄZ DLA ZAWODNIKÓW UKS HWARANG WRZEŚNIA (GALERIA)

0
93
W miniony weekend w Ramala (Izrael) odbył się Puchar Świata G1 w taekwondo olimpijskim. Wraz z ekipą AZS OŚ Poznań i trenerem Łukaszem Szefflerem do Izraela poleciało dwoje zawodników UKS Hwarang Września – Dagmara i Krystian Haremza.
W sobotę świetną dyspozycję zaprezentowała Dagmara wygrywając kategorię juniorek -68kg.
W półfinale zwyciężyła obecną wicemistrzynię świata Amerykankę Alenę Viana ,  a w finale przed czasem pokonała Niemkę Chamutal Castano.
Natomiast w niedzielę w kategorii seniorów -87kg wystartował 17 – letni Krystian, który w walce o 3 miejsce pokonał Rosjanina Nikitę Chistoprudova , a w walce o finał uległ zwycięzcy kategorii Rosjaninowi Glebowi Zacharovowi.

Tak znakomite wyniki są efektem współpracy Hwaranga z klubem AZS OŚ Poznań w ramach Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży (OSSM Poznań) , a  finansowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Najlepsi zawodnicy skupieni w takich ośrodkach mogą spokojnie godzić naukę z treningami i osiągać wyniki na najwyższym światowym poziomie. Przede wszystkim młodzież kończąca naukę w szkołach średnich ma szansę pozostać w sporcie i kontynuować karierę , Krystian i Dagmara są tego przykładem.
Sukcesów nie byłoby bez trenerów klubu AZS OŚ Poznań – Waldemara Łakomego i Łukasza Szefflera i Marka Zawadki którzy są trenerami Kadry Narodowej w Taekwondo Olimpijskim.” – mówi Tomasz Haremza – trener UKS Hwarang Września.
Źródło, zdjęcia: UKS Hwarang Września
GALERIA: