SĘDZIWOJEWO LEPSZE OD BIAŁĘŻYC W LIDZE HALOWEJ LZS

0
510

W sobotę 1 grudnia rozegrano drugą kolejkę Ligi Halowej LZS w Gminie Września.

W pierwszym bardzo wyrównanym meczu Bierzglin przegrywa minimalnie z Ostrowem Szlacheckim. O wszystkim zadecydowała jedna bramka w pierwszej połowie strzelona przez zespół Ostrowa Szlacheckiego.
W drugim spotkaniu Gutowo Małe podejmowało Obłaczkowo. Mecz w I połowie z przewagą Gutowa. W II połowie Obłaczkowo zdobyło przewagę i groźnie atakowało na bramkę rywali, ale zawodnicy z Gutowa dobrze się bronili a do tego wyprowadzili zabójczą kontrę i podwyższyli prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania. Obłaczkowo musiało uznać wyższość rywali.
Trzeci mecz to pojedynek Białężyc z Sędziwojewem, czyli mistrza i wicemistrza z rozgrywek na boiskach trawiastych. Mecz na bardzo wysokim poziomie, widać że spora grupa zawodników gra w lidze WTPN. Pierwsze minuty to dominacja, zawodników drużyny Białężyc, niestety dwie stuprocentowe sytuacje zawodnicy nie wykorzystują. W drugiej części I połowy do głosu dochodzą zawodnicy Sędziwojewa i po chwili stare porzekadło, że niewykorzystane sytuacje się mszczą spełnienia się. Po wspaniałej trójkowej akcji, gdzie piłka chodzi jak po przysłowiowym sznurku i ląduje w bramce Białężyc. W drugiej połowie mecz nabiera rumieńców, gra trochę się zaostrza i zawodnik z Białężyc otrzymuje żółty kartonik. Mecz przebiega w szybkim tempie, zawodnicy Białężyc za wszelką cenę chcą odrobić bramkę. W ostatniej minucie II połowy zawodnicy Sędziwojewa wychodzą dwóch na bramkarza i zdobywają drugą bramkę i odnoszą zwycięstwo. Z pewnością można powiedzieć, że to był najlepszy mecz drugiej kolejki piłki halowej w ramach Ligi Wiejskiej.

Tekst: Jacek Kanior

Wyniki II kolejki:

Bierzglin – Ostrowo Szlacheckie 0 : 1
Gutowo Małe – Obłaczkowo 3 : 1
Sędziwojewo – Białężyce 2 : 0

Tabela:

1. Sędziwojewo 2 6 7 : 0
2. Ostrowo Szlacheckie 2 6 5 : 1
3. Białężyce 2 3 3 : 4
4. Gutowo Małe 2 3 3 : 6
5. Bierzglin 2 0 2 : 4
6. Obłaczkowo 2 0 2 : 7