0
335

W sobotę 8 grudnia rozegrano III kolejkę spotkań w ramach Ligi LZS Gminy Września.

1Bierzglin – Gutowo  – 4 – 4 (1-2).
   kary: min. 20 nr 10 Marcin Miśkowiak (nierozważny atak na nogi przeciwnika) – Bierzglin
            min. 25 nr 3 Paweł Dopierała (nierozważny atak na nogi przeciwnika) – Gutowo
Mecz od początku wyrównany, obfitujący w dużo składnych akcji i sytuacji bramkowych. Piękną bramkę na 1:1 z przewrotki strzelił kapitan drużyny Bierzglina grający z numerem 10. Była to najładniejsza bramka III kolejki rozgrywek ligi. Mecz rozgrywany w szybkim tempie, gdzie na bramkę Gutowa po chwili bramką odpowiadał Bierzglin i odwrotnie. Końcowy remisowy wynik 4:4 w pełni odzwierciedla sytuację na boisku. Zdecydowanie najładniejszy mecz kolejki. Mimo dwóch napomnień po jednym dla każdej z drużyn w końcowej fazie meczu, gdzie zaczęły dochodzić do gry również emocje.
2. Ostrowo Szlacheckie – Białężyce  – 0 – 3 (0 – 0).
Mecz bardzo wyrównany mimo, że końcowy wynik na to nie wskazuje. W drużynie Białężyc z powodu nieobecności pierwszego bramkarza, między słupkami stanął kapitan (i jednocześnie kierownik drużyny). Był to naprawdę dobry Jego występ oprócz tego, że zachował czyste konto to jeszcze miał klika bardzo udanych interwencji. Mecz do 20 minuty zacięty i bez rozstrzygnięcia, w następnej minucie składna akcja drużyny z Bierzglina i piłka wpada do siatki Ostrowa. Od  tego czasu mecz nabiera rumieńców, mimo tego, że drużyna z Ostrowa podejmuje walkę to drugą bramkę pięknym lobem i to na dodatek głową zdobywa zawodnik Bierzglina. W tym momencie drużyna Ostrowa jakby straciła skrzydła, czego konsekwencją jest trzecia bramka dla Białężyc. Mecz rozgrywany mimo dynamiki, z przestrzeganiem zasad fair play. Widać, że mimo zaciętości, można grać z poszanowaniem dla zawodnik drużyny przeciwnej.

3. Sędziwojewo – Obłaczkowo – 3 – 2 (1-0)
kary: min. 25 nr 10 Michał Nawrocki (niesportowe zachowanie) – Sędziwojewo
         min. 28 nr 1 Krzysztof Kolasiński ( niesportowe zachowanie) – Obłaczkowo
Mecz wydawałoby się przed rozpoczęciem spotkania powinien przebiegać pod dyktando zawodników z Sędziwojewa. Jednakże, już pierwsze minuty meczu pokazały, że będzie to bardzo wyrównany mecz i tak w rzeczywistości było. Po pierwszej połowie Sędziwojewo prowadziło jedną bramką, mecz do ostatnich minut ostry. W drugiej połowie Obłaczkowo doprowadza do wyrównania spotkania (2:2) i wydawało się, że mała niespodzianka wisi w powietrzu. Dwie minuty przed zakończeniem meczu drużyna Sędziwojewa wykonuje rzut wolny z odległości 10 metrów od bramki. Mocny i zarazem celny strzał zawodnika Sędziwojewa mija mur i trafia do bramki Obłaczkowa ustalając wynik spotkania. Mecz w końcówce nerwowy i sędzia musiał pokazać po jednym napomnieniu dla zawodników z Sędziwojewa i Obłaczkowa za niesportowe zachowanie.