#BĄDŹWFORMIEZANIĄ – JAK ĆWICZYĆ I SPRZĄTAĆ W TYM SAMYM CZASIE

0
160

Zapraszamy do lektury tekstu Anii Pietrowicz – trenera personalnego, instruktorki fitness, która specjalnie dla naszych czytelników udzieli kilku rad i wskazówek jak być w formie. Dziś specjalnie dla Was: Jak połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli sprzątanie i ćwiczenia w jednym.

#BądźwformiezAnią to nasz nowy projekt. Wspólnie z Anią Pietrowicz będziemy co wtorek publikować tekst o odżywianiu, zdrowej diecie, ćwiczeniach i zdrowym stylu życia. Jeśli interesuje Was szczególnie jakiś wątek, o coś chcecie zapytać to piszcie na adres: extrawrzesnia@wp.pl. Twórzcie ten projekt z nami!

„Święta coraz bliżej i coraz mniej czasu dla siebie. Wszyscy są zabiegani, bądź zapracowani. A w tym całym zamieszaniu często nie ma czasu na trening czy wypad na basen.

Ale można to wszystko połączyć. Jak?

Może trochę nam się trening wydłuży podczas przedświątecznych porządków, ale zadbamy o nasze zdrowie oraz kondycję.

Żeby podłoga lśniła, używaj zarówno ręce jak i nogi. Niech razem sobie popracują. Łatwiejsza wersja – naprzemiennie przesuwaj nogę w kierunku ramion. I wróć. Następnie przesuń się w bok i wykonaj to samo ćwiczenie. ( Trudniejsza wersja – przesuwaj nogi powoli, jednocześnie ). Do umycia jest cała podłoga, także nie ćwiczymy w jednym miejscu. Po wykonaniu 20 powtórzeń, zmień pozycję. Teraz góra popracuje. Łatwiejsza wersja – naprzemiennie przesuwaj dłonie raz do boku, a następnie do przodu. Wykonaj w ten pozycji 20 powtórzeń.

Przy myciu okien bądź różnych powierzchni szklanych staraj się przybrać pozycję półprzysiadu. Pilnuj żeby plecy były proste i schodząc w dół, weź głęboki wdech. Staraj się napisać mięśnie posturalne ( brzuch, uda, pośladki), a odciążysz dodatkowo kręgosłup.”

Anna Pietrowicz – trener personalny, instruktor fitness, prywatnie szczęśliwa żona i matka dwójki dzieci. Jeśli masz pytania do Anii to pisz/dzwoń tel. 516 170 778.

Fanpage Anii na facebooku – link Tutaj

Profil Anii na Istagramie – link Tutaj