FORD W ROWIE (GALERIA)

0
128

Nie dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze było przyczyną groźnie wyglądającego zdarzenia w Bierzglinku. Kierująca Fordem została ukarana mandatem karnym w wysokości 250 złotych. Wrzesińscy policjanci apelują o zachowanie daleko idącej ostrożności na drodze.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji we Wrześni 10 grudnia br. po godzinie 8:00 odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Bierzglinku przy ulicy Bukowej. Z podanej informacji wynikało, że pojazd uderzył w przydrożne drzewo.

Na miejscu okazało się, że 39-letnia mieszkanka Wrześni jadąc samochodem marki Ford Fiesta w kierunku Kaczanowa, na łuku drogi nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze. Tracąc panowanie nad prowadzonym pojazdem zjechała na lewe pobocze następnie do przydrożnego rowu gdzie uderzyła w drzewo.

Groźnie wyglądające zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Sprawczyni zdarzenia został ukarana mandatem karnym w wysokości 250 złotych.

Wrzesińscy policjanci apelują o zachowanie daleko idącej ostrożności na drodze. Mamy okres zimowy, który jest bardzo nieprzewidywalny. Zdarza się, że pozornie świecące słońce może wprowadzić w błąd. Pamiętajmy, że niska temperatura trzyma się przy gruncie i powoduje śliską nawierzchnie na drodze.” – mówi Adam Wojciński – rzecznik prasowy KPP we Wrześni.

GALERIA: