#BĄDŹWFORMIEZANIĄ – BOŻE NARODZENIE – JAK JE DOBRZE PRZEŻYĆ I NIE PRZYTYĆ?

0
151

Zapraszamy do lektury tekstu Anii Pietrowicz – trenera personalnego, instruktorki fitness, która specjalnie dla naszych czytelników udzieli kilku rad i wskazówek jak być w formie. Dziś specjalnie dla Was: Boże Narodzenie – jak je dobrze przeżyć i nie przytyć?

#BądźwformiezAnią to nasz nowy projekt. Wspólnie z Anią Pietrowicz będziemy co wtorek publikować tekst o odżywianiu, zdrowej diecie, ćwiczeniach i zdrowym stylu życia. Jeśli interesuje Was szczególnie jakiś wątek, o coś chcecie zapytać to piszcie na adres: extrawrzesnia@wp.pl. Twórzcie ten projekt z nami!


Piękne święta to ludzie i miłość.


Zostało kilka dni do najbardziej wyczekiwanych Świąt w roku. Jest to wyjątkowy czas, który kojarzy się nam z magią, radością oraz czasie, w którym konflikty spychamy na dalszy plan.

Jest to też niestety czas, w którym zapewniamy sobie dużą dawkę stresu. Czasem niepotrzebnie. Jak przeżyć ten czas i nie zwariować?

Jeśli nie zdążyliście ogarnąć mieszkania, przygotować wszystkich potraw, zaangażujcie innych domowników. Nie musicie wszystkiego robić sami. A nawet jak nie wszystko jest idealnie posprzątane, to nic złego się nie stanie.

Nie szykujcie aż tyle jedzenia, która już nie mieści się w lodówce. Rocznie wyrzucamy 9 ton jedzenia. Najwięcej chyba w śmieciach ląduje po świętach. Babcia zrobiła pyszny sernik, jeszcze lepszy barszczyk. Ok. Super. Ale nie musicie jeść po 5 porcji czy dokładek. Wystarczy skosztować jeden.

W marketach tłumy, Nie wiecie co kupić, a chcecie by było to coś wyjątkowego. Jak każdy. Datę świąt każdy z nas zna, więc warto też pomyśleć o tym wcześniej, i nie biegać na ostatnią chwilę. I zwróćcie też uwagę zanim zdecydujecie się na zwierzątko, którym trzeba się zająć i zadbać jak o członka rodziny. A zapracowani rodzice nie mają często czasu i na końcu pupil ląduje w schronisku.

Pamiętajmy o jednym. Nic nie jest w stanie zastąpić człowieka i ludzkich więzi. Zadbajcie o rodzinną atmosferę, i pomyślcie o tych, którzy nawet tego nie mają.

A ja już dziś życzę Wam zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i tych fit i fat, byle spędzonych z miłością i pięknymi postanowieniami, które wejdą w życie z Nowym Rokiem, a nie znikną jak zeszłoroczny śnieg.

Najprostsze sposoby by nie przytyć w okresie Świąt Bożego Narodzenia:

– Przed posiłkiem szklanka wody z dodatkiem cytryny lub limonki

– Powolne przeżuwanie jedzenia

– Po posiłku poruszać się lub iść wspólnie na spacer

– Nie pijemy w trakcie jedzenia, gdyż to spowalnia procesy trawienia, a przed i po posiłku min. 15 minut odstępu i wtedy dopiero pijemy

Anna Pietrowicz – trener personalny, instruktor fitness, prywatnie szczęśliwa żona i matka dwójki dzieci. Jeśli masz pytania do Anii to pisz/dzwoń tel. 516 170 778.

Fanpage Anii na facebooku – link Tutaj

Profil Anii na Istagramie – link Tutaj