POLICJANT PO SŁUŻBIE ZATRZYMAŁ PIJANEGO KIEROWCĘ

0
174

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego z Wrześni, będąc po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mieszkaniec gminy Pyzdry miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Według obowiązujących przepisów grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Praca w Policji nie ogranicza się jedynie do 8 godzinnego czasu służby. Udowodnił to policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni, który po skończonej służbie 1 stycznia br. zatrzymał nietrzeźwego kierującego.

Wracając do domu po godzinie 22:00 na drodze wojewódzkiej nr 442, w miejscowości Wygoda zauważył jadącego przed nim kierowce Mercedesa. Styl jazdy tego pojazdu, czyli odbijanie się od krawędzi do krawędzi drogi wskazywał, że kierujący może być pod wpływem alkoholu.

Policjant postanowił zatrzymać ten samochód, jednak biorąc pod uwagę, że kierowca Mercedesa nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy, było to bardzo trudne. Dopiero po skręceniu do Krzywej Góry funkcjonariuszowi udało się zakończyć jazdę potencjalnego zagrożenia na drodze.

Na miejsce skierowani zostali policjanci, którzy sprawdzili trzeźwość 41-letniego mieszkańca gminy Pyzdry. Okazało się, że kierował Mercedesem mając ponad 2 promile alkoholu we krwi. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości, 41-latek odpowie teraz przed sądem. Według obowiązujących przepisów grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP we Wrześni