AKCJA POLICJI „DOJEDŹ(MY) BEZPIECZNIE DO CELU

0
62

Wrzesińscy policjanci wspólnie z Okręgową Stacją Kontroli Pojazdów „Elektronika” w Bierzglinku zorganizowali darmowe sprawdzenie stanu technicznego autokarów. Przed wyjazdem zapraszamy na dokonanie kontroli swojego autokaru, żeby dojazd do miejsca celowego i powrót do domu był bezpieczny.

Od najbliższego poniedziałku 14 stycznia br. na terenie naszego powiatu rozpoczynają się ferie zimowe. Jest to wyczekiwany czas przez dzieci i młodzież szkolną, ponieważ mają w tym okresie dwa tygodnie odpoczynku od ławki szkolnej.

Zimowa przerwa od nauki spędzana jest w bardzo różny sposób. Jedni spędzą ją w swoim domu w gronie rodziny i przyjaciół, a drudzy wyjeżdżają na zorganizowane kolonie lub wyjazdy. W związku ze zwiększeniem częstotliwości ruchu autokarów w okresie ferii zimowych jesteśmy zobowiązani do zadbania o prawidłowy ich stan techniczny, żeby dojazd do miejsca celowego i powrót do domu był bezpieczny.

Niewłaściwe przygotowanie naszego pojazdu do drogi może być przyczyną nieoczekiwanych przerw w czasie podróży lub zdarzeń w postaci kolizji lub wypadków. Żeby nasz wyjazd odbył się bez żadnych niespodzianek, została przygotowana specjalnie w czasie zimowych wyjazdów oferta darmowej kontroli stanu technicznego autokarów.

Do akcji przystąpiła Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów „Elektronika” w Bierzglinku ul . Cisowa 1A. Od 14 do 25 stycznia br. w godzinach od 7:00 do 19:00 odbywać się będzie darmowe sprawdzenie autokarów wyjeżdżających na zimowiska. Jedynym warunkiem przystąpienia do akcji jest wcześniejsze umówienie kontroli pod numerem: 61- 436 – 77 – 16.

Sprawdzeniu będzie podlegał w szczególności: układ jezdny, układ hamulcowy, układ kierowniczy oraz układ zawieszenia. Skontrolowane zostanie także oświetlenie pojazdu jak również jego ogumienie. Wrzesińscy policjanci przypominają, że nie można pominąć wymienionych kwestii. Wpływają one znacząco na bezpieczeństwo w czasie jazdy. Przeprowadzenie darmowych kontroli stanu technicznego wpisuje się w ogólnopolski program prewencyjny „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”. – mówi Adam Wojciński – rzecznik prasowy KPP we Wrześni.