UKRADŁ ELEKTRONARZĘDZIA W WÓZKU DZIECIĘCYM

0
161

Wrzesińscy kryminalni zatrzymali 28-letniego sprawcę kradzieży elektronarzędzi. Mieszkaniec Wrześni sprzęt ze sklepu budowlanego wywiózł w wózku dziecięcym. Wartość strat wyniosła ponad 1300 zł. Elektronarzędzia zostały odzyskane.

W Komendzie Powiatowej Policji we Wrześni w dniu 15 stycznia br. przed godzina 13:00 stawił się pracownik ochrony, zatrudniony w markecie budowlanym przy ul. Kościuszki we Wrześni. Wizyta 56-letniego mieszkańca Wrześni związana była ze złożeniem zawiadomienia o kradzieży elektronarzędzi, których wartość została oszacowana na kwotę ponad 1300 złotych.

Po formalnym spisaniu zeznań świadka, policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy w postaci nagarnia monitoringu. Z jego analizy wynikało, że mężczyzna, który ukradł elektronarzędzia na terenie sklepu był z dzieckiem, które znajdowało się w wózku.

Chcąc wszystkich przechytrzyć i oczywiście nie wzbudzając podejrzeń co do swoich zamiarów dyskretnie schował kolejne elektronarzędzia do dziecięcego wózka. W ostatecznym rozliczeniu okazało się, że zostały skradzione 3 wkrętarki, ładowarka oraz 2 akumulatory. Przez dwa dni sprawca tej kradzieży był nieuchwytny

17 stycznia br. po godzinie 9:00 kryminalni wytypowali i zatrzymali 28-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Wrześni w chwili zatrzymania był trzeźwy. W trakcie przesłuchania przyznał się do popełnionego czynu. Wszystkie skradzione elektronarzędzia zostały odzyskane przez wrzesińskich kryminalnych i wróciły na sklep. Za kradzież 28-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.” – mówi Adam Wojciński – rzecznik prasowy KPP we Wrześni.

Źródło, zdjęcie: KPP we Wrześni