DWIE DRUŻYNY POWALCZĄ O TYTUŁ MISTRZOWSKI

0
435

Do zakończenia rozgrywek Ligi LZS Gminy Września zostały 2 kolejki. Sprawa mistrzostwa nadal otwarta. Sędziwojewo prowadzi, ale ma tylko dwa punkty przewagi nad Ostrowem Szlacheckim.

Wyniki VIII kolejki (26 stycznia 2019)

Sędziwojewo – Ostrowo Szlacheckie 2 : 2 (1 : 2)

Mecz lepiej rozpoczeli piłkarze z Ostrowa Szlacheckiego i to oni za sprawą bramki Grzegorza Parusa objeli prowadzenie. Do remisu doprowadził Mateusz Gęsikiewicz. Jeszcze przed przerwą Ostrowo Szlacheckie wyprowadziło świetną kontrę, którą na bramkę zamienił Grzegorz Parus. Sędziwojewo przeważało całą drugą połowę, ale dopiero na minutę przed końcem, po bramce Grzegorza Lipieckiego udało im się doprowadzić do wyrównania.

Kary indywidualne:

żółta kartka: Marcin Przybylski – Sędziwojewo

żółta kartka: Jakub Sikora – Ostrowo Szlacheckie

żółta kartka: Artur Żywanowski – Ostrowo Szlacheckie

żółta kartka: Dominik Skrzypczak – Ostrowo Szlacheckie

Obłaczkowo – Bierzglin 3 : 2 (2 : 2)

Bardzo zacięty i wyrównany pojedynek. Bierzglin przystąpił do niego z zaledwie jednym rezerwowym, ale zawodnicy tej drużyny ambitnie i walecznie grali do końca o korzystny wynik. Juz w 1 minucie Przemysław Kuzak wyprowadził zespół Obłaczkowa na prowadzenie. Bierzglin po bramce Dawida Święcickiego wyrównał, a po bramce Roberta Święcickiego – ojca Dawida wyszedł na prowadzenie. Tuż przed przerwą bramka Macieja Rybackiego sprawiła, że ponownie mieliśmy remis. Obłaczkowo na prowadzenie po przerwie wyprowadził Maciej Jatczak. Mimo kilku doskonałych okazji z obu stron wynik spotkania się już nie zmienił i Obłaczkowo odniosło minimalne zwycięstwo w tym spotkaniu.

Białężyce – Gutowo Małe 3 : 0 walkower

Piłkarze z Gutowa Małego nie stawili się na zawody i tym samym Białężyce zainkasowali 3 punkty bez gry. To pierwszy i miejmy nadzieję ostatni walkower w tym sezonie.

Wyniki VIII kolejki (2 luty 2019)

Gutowo Małe  – Biegrzlin  –   1-4 (1-3)

Mecz rozstrzygnął się w pierwszej odsłonie, kiedy to drużyna z Bierzglina zdobywa 3 bramki. W drugiej połowie to bardzo wyrówna gra. Sytuacje bramkowe stwarza każda z drużyn.

Bierzglin – nr 17 (napomnienie) Maciej Lewandowski – nierozważny atak na nogi przeciwnika

Ostrowo Szlacheckie  – Białężyce – 3-1 (2-0)

Spotkanie tej kolejki, walka obydwu drużyn wróży dobre spotkanie i tak jest, niestety otwarcie gry, brak koncentracji i strata bramki w pierwszej minucie przez drużynę Białężyc. Później błąd obrońcy Białężyc, który zagrywa piłkę w poprzek i bramkę zdobywa Ostrowo. W drugiej odsłonie to walka o każdą piłkę i skomasowane ataki drużyny Białężyc.

Sędziwojewo – Obłaczkowo – 8-1 (3-1)

Mecz po dyktando drużyny zawodników z Sędziwojewo, którzy kontrolowali spotkanie. Drużyna Obłaczkowa, przez całe spotkanie stawiała opór i groźnie atakowała na bramkę, niestety brakło szczęścia.

kartki:

Obłaczkowo  – nr 3 (napomnienie) Łukasz  Parus  –  nierozważny atak na nogi przeciwnika

Obłaczkowo  – nr 17 (napomnienie) Maciej Rybacki – przerwanie korzystnej akcji.

Tabela po VIII kolejkach:

1. Sędziwojewo 8 19 31 : 10

2. Ostrowo Szlacheckie 8 17 19 : 12

3. Obłaczkowo 8 12 19 : 26 (bezpośrednie pojedynki 2 6 7 : 5)

4. Białężyce 8 12 19 : 16 (bezpośrednie pojedynki 2 0 5 : 7)

5. Gutowo Małe 8 5 13 : 16

6. Bierzglin 8 4 14 : 25

Tekst: Jacek Kanior, Piotr Jędraszak