BABCIU, DZIADKU UWAŻAJCIE NA SIEBIE!

0
51

Wrzesińscy policjanci zajmujący się profilaktyką zostali zaproszeni do Niepublicznego Przedszkola Bajka na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Celem wizyty mundurowych było uświadomienie seniorów jakie grożą im niebezpieczeństwa.

Dyrekcja oraz grono pedagogiczne Niepublicznego Przedszkola Bajka z Wrześni zorganizowało 28 stycznia br. spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. W uroczystości udział wzięli także policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni, którzy na co dzień zajmują się szeroko rozumianą prewencją oraz profilaktyką.

Gwiazdami tego dnia były przedszkolaki w tym także najmłodsza grupa maluszków, które specjalnie dla swoich dziadków przygotowały występy artystyczne. W każdej sekundzie swoich przedstawień dzieci wywoływały uśmiech na twarzach swoich dziadków.

W ten właśnie sposób maluszki z przedszkolakami chciały podziękowań swoim opiekunom. Z reguły bywa tak, że gdy rodzice są w pracy to właśnie dziadkowie pomagają w wychowaniu pociech. Na zakończenie pokazu artystycznego dzieci otrzymały gromkie brawa od swoich dziadków.

Po występach przedszkolaków do realizacji celu swojej wizyty przystąpili policjanci. Głównym zadaniem mundurowych było uświadomienie seniorów jakie czyhają na nich niebezpieczeństwa. Niestety sprawcy od pewnego czasu skierowali swoje przestępcze działania na najstarszą grupę społeczną. Wykorzystując dobre serce i empatię naszych dziadków dostają się do ich mieszkań i dokonują kradzieży oszczędności.

Przestępcy nie spoczywają na laurach, cały czas próbują udoskonalić swoje sposoby działania. W ostatnim czasie pojawiły się zmodyfikowane metody na policjanta. Schemat wygląda następująco: osoby przebrane za funkcjonariuszy policji pukają do mieszkań wytypowanych osób. Po nawiązaniu rozmowy informują, że ktoś z ich najbliższej rodziny spowodował poważny wypadek i żeby uniknąć kary trzeba zapłacić pieniądze.

Kolejną wymyśloną historią przez fałszywe funkcjonariuszki jest przekazanie informacji, że pieniądze znajdujące się na koncie seniora są zagrożone. Żeby uniknąć straty swoich oszczędności muszą je przekazać. Niestety przestępcy wielokrotnie osiągają swój cel.

W związku z tym wrzesińscy policjanci przypominają, że nie ma możliwości żeby policjant prosił o przekazanie pieniędzy w celu rozwiązania sprawy oraz zatrzymania sprawcy przestępstwa. Jeśli spotkamy kogoś ubranego w mundur podobny do policyjnego i ta osoba będzie chciała od nas pieniądze – natychmiast dzwońmy na 112.

Źródło, zdjęcie: KPP we Wrześni