#BĄDŹWFORMIEZANIĄ – JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM?

0
139

Zapraszamy do lektury tekstu Anii Pietrowicz – trenera personalnego, instruktorki fitness, która specjalnie dla naszych czytelników udzieli kilku rad i wskazówek jak być w formie. Dziś specjalnie dla Was: Jak radzić sobie ze stresem?

#BądźwformiezAnią to nasz nowy projekt. Wspólnie z Anią Pietrowicz będziemy publikować tekst o odżywianiu, zdrowej diecie, ćwiczeniach i zdrowym stylu życia. Jeśli interesuje Was szczególnie jakiś wątek, o coś chcecie zapytać to piszcie na adres: extrawrzesnia@wp.pl. Twórzcie ten projekt z nami!

Jak pewnie zdajecie sobie świetnie sprawę stres niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. Niestety towarzyszy on nam codziennie i najczęściej to jest ten związany z emocjami czy naszym codziennym życiem – problemy finansowe, negatywne emocje, brak celu czy nadmierne wymagania…

Inne rodzaje stresu, które nam towarzyszą:

  • toksyczny ( zanieczyszczenia, chemia w jedzeniu bądź kosmetykach )

  • odpornościowy ( choroby autoimmunologoczne, alergie )

  • infekcyjny ( wirusy, bakterie )

  • tlenowy ,,oksydacyjny” ( problemy z oddychaniem podczas snu – chrapanie )

  • metaboliczny ( problemy z ciśnieniem czy z poziomem cukru )

   I jeszcze wiele innych, o których nie będę Was zanudzać. Ważne jest to, co ja mogę zrobić, by tych sytuacji stresujących było jak najmniej. Stres jest to niebezpieczny stan, który prowadzi do wielu chorób, w tym nowotworów.

   Jak zatem radzić sobie ze stresem?

Warto o siebie dbać każdego dnia. Nie w weekend, nie od przyszłego miesiąca – tylko tu i teraz!

Po pierwsze uwierz w siebie, to ma istotne znaczenie, jeśli chodzi o nasze samopoczucie, jak siebie postrzegamy i co robimy dla siebie.
Po drugie ważne jest to co jemy. Nie szybko, nie w biegu i nie byle co. Dosyć chemii mamy wokół nas.

Jeśli żyjesz w biegu – może się wydawać to trochę głupie – ale po prostu zwolnij!

Czy warto tracić zdrowie, by mieć pieniądze, a potem tracić pieniądze, by być zdrowym? Wszystko z umiarem. Nie jesteśmy maszynami. Każdemu przyda się czas na relaks, czas z rodziną, czas na odpoczynek i pracę.

Jeśli chodzi o pracę – traktuj trudności jako wyzwania. To nieuniknione i warto spojrzeć na to z innej strony. I szukać rozwiązań, a nie problemów.

Naucz się odprężać – nie wiesz jak? Wybierz się na jogę, pilates, wspólny spacer, zamiast oglądać tv czy też siedzieć przed komputerem. Bądź aktywny, znajdź coś, co będzie sprawiać Tobie przyjemność, co wzmocni Cię i zarazem odpręży.

Anna Pietrowicz – trener personalny, instruktor fitness, prywatnie szczęśliwa żona i matka dwójki dzieci. Jeśli masz pytania do Anii to pisz/dzwoń tel. 516 170 778.

Fanpage Anii na facebooku – link Tutaj

Profil Anii na Istagramie – link Tutaj