MIAŁ PRAWIE KILOGRAM NARKOTYKÓW W DOMU

0
148

Kryminalni zwalczający przestępczość narkotykowa zatrzymali 28-letniego mieszkańca Miłosławia. Mężczyzna w swoim domu posiadał znaczną ilość substancji psychotropowych. Na miejscu została zabezpieczona amfetamina oraz marihuana. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej 7 lutego br. o godzinie 20:40 rozpracowali a w konsekwencji zatrzymali 28-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Miłosławia w swoim domu posiadał 778 gramów amfetaminy, 53 gramy marihuany oraz przedmioty najprawdopodobniej służące do ich dystrybucji.

W trakcie przeszukania kryminalni w zajmowanym pokoju przez 28-latka znaleźli znaczną ilość substancji psychotropowych. Zabezpieczone zostały na przykład małe wagi kuchenne, blender oraz plastikowy dzbanek z zawartością drobinek białego proszku. Przeprowadzony test wykazał, że jest to amfetamina.

Sprawa mieszkańca Miłosławia z uwagi na posiadanie znacznej ilość substancji psychotropowych została objęta prokuratorskim śledztwem. Po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym prokurator wystąpił z wnioskiem do Sądu Rejowego we Wrześni o zastosowanie 3 miesięcznego aresztu tymczasowego.

Z uwagi na to, że 28-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, prokuratorski wniosek został zatwierdzony przez sąd. Za posiadanie przy sobie znacznej ilości substancji psychotropowych mężczyźnie grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.” – mówi Adam Wojciński – rzecznik prasowy KPP we Wrześni.

Źródło, zdjęcia: KPP we Wrześni