OSTROWO SZLACHECKIE NOWYM LIDEREM

0
415

Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek Ostrowo Szlacheckie objęło fotel lidera rozgrywek Ligi LZS Gminy Września.

Przedostatnia kolejka rozgrywek „Ligi Wiejskiej” przyniosła zmianę lidera. Sędziwojewo – dotychczasowy lider zremisował w najciekawszym spotkaniu kolejki z Białężycami. Potknięcie rywala wykorzystała drużyna Ostrowa Szlacheckiego, która zdobyła punkty walkowerem, gdyż na zawody nie stawił się zespół Bierzglina. Sędziwojewo i Ostrowo Szlacheckie zrównały się w tabeli punktami, w takim przypadku o kolejności decydują bezpośrednie pojedynki, a w nich lepszy jest zespół Ostrowa Szlacheckiego (wygrał 4 : 2 w I rundzie, a w II był remis 2 : 2). Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek Ostrowo Szlacheckie prowadzi i wystarczy, że wygra mecz w ostatniej kolejce i zapewni sobie tytuł mistrzowski. Ostatnia kolejka zaplanowana jest na sobotę 16 lutego.

Wyniki oraz opis meczów IX kolejki:

Obłaczkowo – Gutowo Małe 4 : 1

Już w 2 minucie spotkania Tomasz Waraczewski wyprowadził zespół Obłaczkowa na prowadzenie. W 9 minucie ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Kontaktową bramkę dla Gutowa Małego zdobył Paweł Dopierała. Jeszcze przed przerwą bramkę dla Obłaczkowa zdobył Maciej Rybacki i Obłaczkowo prowadziło 3 : 1 do przerwy. W drugiej połowie Obłaczkowo kontrolowało przebieg meczu, broniąc się i czekając na kontry. Po jednej z nich duetu Maciej Rybacki – Tomasz Waraczewski ten ostatni umieścił piłkę w bramce i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 4 : 1.

Sędziwojewo – Białężyce 1 : 1

Mecz bardzo ważny dla układu tabeli. Presja wyniku nieco sparaliżowało poczynania obu ekip, stąd też w I połowie niewiele się działo i zakończyła się ona bezbramkowym remisem. W drugiej połowie obrońcy Sędziwojewa zostawili za dużo miejsca i swobody Łukaszowi Kirkiewiczowi z Białężyc, a ten pięknym strzałem pod poprzeczkę wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Radość z prowadzenia Białężyc nie trwała długo. Kilka minut później Józef Targosz doprowadził do wyrównania. Wynik mimo kilku świetnych okazji zarówno, z jednej jak i drugiej strony, nie zmienił się i podział punktów w tym meczu stał się faktem.

Kary indywidualne w tym spotkaniu:

żółta kartka: Bartosz Stasiak – Białężyce

żółta kartka: Dawid Nowak – Białężyce

Ostrowo Szlacheckie – Bierzglin 3 : 0 walkower

Tabela po IX kolejkach:

1. Ostrowo Szlacheckie 9 20 22 : 12 (bezpośrednie pojedynki 2 4 6 : 4 )

2. Sędziwojewo 9 20 32 : 11 ( bezpośrednie pojedynki 2 1 4 : 6 )

3. Obłaczkowo 9 15 23 : 27

4. Białężyce 9 13 20 : 17

5. Gutowo Małe 9 5 14 : 20

6. Bierzglin 9 4 14 : 28