WRZESIŃSCY BIEGACZE NAJLEPSI DRUŻYNOWO W ZIMOWYM BIEGU TRZECH JEZIOR

0
181

Drużyna Better Sport Drink Team z wrześnianami w składzie wygrała klasyfikację zespołową w Zimowym Biegu Trzech Jezior.

Better Sport Drink Team w składzie: Tomasz Szymkowiak, Roman Kłosowski, Tomasz Szajda, Marcin Długosz okazała się najlepsza w biegu na dystansie 15 km. Zwycięstwo jednak nie przyszło łatwo i nie obyło się bez przygód oraz niespodzianek. Tak o biegu pisze na swoim fanpage Tomasz Szymkowiak: „Ostatnie dwa tygodnie musiałem mocno odpuścić i wyleczyć łydkę, która była delikatnie naderwana i wykluczyła mnie z treningu.Z duszą na ramieniu wystartowałem w biegu.Dystans 15 km pobiegłem równo po 3,15 na km i zająłem 3 miejsce open i 1 w drużynie. Najważniejsze jednak że po kontuzji nie ma śladu i mogę trenować na 100%.”

Niecodzienną sytuację miał przed biegiem miał Marcin Długosz: „To co wczoraj odwaliłem zdarzyło mi się pierwszy raz… Na 4 minuty przed startem XVII Zimowego Biegu Trzech Jezior w Trzemesznie zorientowałem się, że nie mam numeru startowego z chipem… Szybkie poszukiwania kierowcy auta i dzida do zaparkowanego ok. 700-800 metrów auta, po drodze udało się pożyczyć rower, ale wiedziałem, że o dobrym wyniku mogę zapomnieć…, liczyło się tylko żeby przebiec 15 km do drużynówki, bo wcześniej z powodu choroby wypadł nam Tomek Kramski… Gdy wracałem na start to już wszyscy wystartowali i ruszyłem o 11:05 jako ostatni 633… Cała szerokość była zajęta, więc wyprzedzałem bokiem i po 5 km w tempie 4:04 już byłem 55. Kolejna piątka w 4:02 i tylko 4 miejsca wyżej, ale ostatnia już po 4:00 (ostatnie 3 km: 3:56, 3:54 i 3:42) co dało 42 miejsce i czas równa godzinka 1:00:00, szkoda tej jednej sekundy, bo wtedy wynik byłby 59:59.
Ale najważniejsze, że mimo nadbagażu 6-kilogramowej opony dobiegłem. Wyprzedzanie przez cały czas motywowało, jednak po zawodach kosztowało dużo zdrowia, nie polecam takich zabaw w duathlon przed samym startem… i najważniejsze chłopaki z drużyny mnie nie zabiją.”
– tak relacjonuje przedbiegowe perypetie Marcin.

Wrzesińskim biegaczom gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych na biegowych trasach!

Zdjęcie: Michał Szlachetka