OSTROWO SZLACHECKIE MISTRZEM „LIGI WIEJSKIEJ” (GALERIA)

0
470

16 lutego rozegrano ostatnią kolejkę zmagań Halowej Ligi LZS Gminy Września. Nowym mistrzem ligi została drużyna Ostrowa Szlacheckiego.

Wyniki oraz opis spotkań X kolejki rozegranej 16 lutego:

Białężyce – Bierzglin 2 : 0 (0 : 0)

Mecz do przerwy mało atrakcyjny dla oka, dużo walki, fauli, za to mało składnych bramkowych akcji. Obraz gry w drugiej połowie za bardzo się nie zmienił. Białężyce, które musiały wygrać, by mieć jeszcze szanse zająć III miejsce w kalsyfikacji końcowej, stopniowo zaczęły mieć coraz większą przewagę. Coraz częściej do gry ofensywnej podłączał się Mikołaj Tomczyk, który z konieczności w tym meczu zagrał na pozycji bramkarza. I to właśnie jego strzał z „dużego palca” w same okienko bramki dał prowadzenie Białężycom. Chociaż dla tej bramki warto było obejrzeć to spotkanie. Pod koniec meczu Mateusz Maćkowiak podwyższył prowadzenie Białężyc, które zdobyły 3 punkty w tym spotkaniu.

Kary indywidualne:

żółta kartka – Dawid Święcicki (Bierzglin)

żółta kartka – Bartosz Stasiak (Białężyce)

Sędziwojewo – Gutowo Małe 4 : 2 (2 : 2)

Mecz niezmiernie istotny dla piłkarzy Sędziwojewa. Musieli oni wygrać w tym spotkaniu i liczyć na to, że Obłaczkowo urwie punkty drużynie Ostrowa Szlacheckiego. Gdyby spełnione zostały te warunki Sędziwojewo zostało by mistrzem ligi. Piłkarze z Gutowa Małego wcale nie zamierzali ułatwiać tego planu piłkarzom z Sędziwojewa. W 4 minucie Mateusz Ossuch wyprowadził drużynę z Gutowa Małego na prowadzenie. Strata bramki podziałała na piłkarzy z Sędziwojewa jak płachta na byka i wzięli się oni ostro do odrabiania strat. W 12 minucie Bartosz Borowiec doprowadził do remisu, a dwie minuty później Mateusz Gęsikiewicz wyprowadził Sędziwojewo na prowadzenie. I gdy wydawało się, że Sędziowojewo będzie prowadzić do przerwy, w ostatniej akcji tej połowy Igor Orwat strzelił bramkę i ponownie mieliśmy remis. Druga połowa to przewaga w polu Sędziwojewa, lecz za dużo z niej nie wynikało. Dopiero w 25 minucie meczu Grzegorz Lipiecki dał swojej drużynie bardzo ważną bramkę i Sędziwojewo wyszło ponownie na prowadzenie. W końcówce meczu Mateusz Gęsikiewicz podwyższył prowadzenie i ostatecznie Sędziwojewo wygrało 4 : 2.

Ostrowo Szlacheckie – Obłaczkowo 7 : 2 (2 : 2)

Ostatni mecz sezonu halowego miał bardzo ważne znaczenie dla ostatecznego układu tabeli. Zwycięstwo Ostrowa Szalcheckiego oznaczało ich triumf w lidze, z kolei zwycięstwo Obłaczkowa oznaczało, że mistrzem zostanie Sędziwojewo, a Obłaczkowo zajmie III miejsce. Wynik spotkania otworzył Damian Tonder, który wyprowadził zespół z Ostrowa na prowadzenie. Później jednak do głosu doszli piłkarze z Obłaczkowa. Macej Rybacki wyrównał, a Przemysław Kuzak wyprowadził Obłaczkowo na prowadzenie. W drużynie z Ostrowa zapadła chwilowa konsternacja, jednak szybko minęła i piłkarze tej drużyny wzięli się za odrabianie strat. Artut Żywanowski jeszcze przed przerwą doprowadził do remisu. Po przerwie Damian Tonder wyprowadził Ostrowo ponownie na prowadzenie. Bramka Artura Żywanowskiego podłamała całkowicie piłkarzy z Ostrowa i dali oni sobie wbić jeszcze trzy kolejne. Ostatecznie Ostrowo Szlachecie wygrało 7 : 2 i zostało mistrzem sezonu halowego 2018/19. Gratulujemy!