DZIELNICOWI W PRZEDSZKOLU (GALERIA)

0
212

Policjanci z Posterunku Policji w Nekli odwiedzili dzieci uczęszczające do nekielskiego przedszkola „Miś Uszatek”. Wizyta mundurowych związana była z przeprowadzeniem lekcji na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Podopieczni Przedszkola „Miś Uszatek” z Nekli w poniedziałek 11 lutego br. o godzinie 10:00 zostali zaskoczeni przez wyjątkowych gości. Mianowicie przedszkolaki zostały odwiedzone przez dzielnicowych z Posterunku Policji w Nekli.

Wizyta policjantów nie była przypadkowa, jej cel i założenia było ściśle określone i miały one charakter edukacyjny. Mundurowi podczas pogadanki poruszyli najważniejsze kwestie dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Dzielnicowi nie tylko skupili się nad zasadami poruszania się po drodze. Ważnym aspektem poniedziałkowego spotkania były poruszone tematy w zakresie podróżowania w samochodzie. Przedszkolakom w jasny sposób czyli na konkretnym przykładzie została przedstawiona kwestia do jakiego wzrostu powinni podróżować w foteliku samochodowym lub w podkładce.

Na zakończenie lekcji o bezpieczeństwie policjanci użyczyli przedszkolom swoje umundurowanie żeby mogły poczuć się chociaż na chwilę jak mały funkcjonariusz. Pomimo padającego w tym dniu deszczu dzieci nie myślały zrezygnować z możliwości zobaczenie policyjnego radiowozu. Największe wrażenie na podopiecznych „Misia Uszatka” zrobiły policyjne sygnały dźwiękowe.

Źródło, zdjęcia: KPP we Wrześni

GALERIA: