DZIELNICOWI DLA ZUCHÓW

0
107

Wrzesińska Gromada Zuchów „Dzielne Lwiątka”, odwiedziła policjantów z Rewiru Dzielnicowych. Mundurowi przedstawili na czym polega ich praca oraz pokazali kilka elementów ze swojego wyposażenia.

Policjantów z Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji we Wrześni w poniedziałek 18 lutego br. o godzinie 17:00 w Policyjnym Centrum Edukacji Bezpieczeństwa odwiedzili wyjątkowi goście. Funkcjonariuszom wizytę złożyła 15 Wrzesińska Gromada Zuchowa „Dzielne Lwiątka”.

Spotkanie policjantów z harcerzami nie było przypadkowe, ponieważ zuchy w ostatnim czasie realizowały zajęcia w zakresie sprawności detektywistycznej. W związku z tym dzielnicowi byli zobowiązani żeby opowiedzieć na czym polega ich praca oraz pokazać kilka elementów ze swojego wyposażenia.

Oczywiście prelekcja nie mogłaby się odbyć bez kwestii dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Policjanci omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Na zakończenie spotkania zuchy z Gromady „Dzielne Lwiątka”, skorzystały z okazji i zobaczyły także policyjny radiowóz.

Źródło, zdjecie: KPP we Wrześni