#BĄDŹWFORMIEZANIĄ – JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WIOSNY?

0
154

Zapraszamy do lektury tekstu Anii Pietrowicz – trenera personalnego, instruktorki fitness, która specjalnie dla naszych czytelników udzieli kilku rad i wskazówek jak być w formie. Dziś specjalnie dla Was: Jak przygotować się do wiosny?

#BądźwformiezAnią to nasz nowy projekt. Wspólnie z Anią Pietrowicz będziemy publikować tekst o odżywianiu, zdrowej diecie, ćwiczeniach i zdrowym stylu życia. Jeśli interesuje Was szczególnie jakiś wątek, o coś chcecie zapytać to piszcie na adres: extrawrzesnia@wp.pl. Twórzcie ten projekt z nami!

Wiosna coraz bliżej, a nasze noworoczne postanowienia poszły w las. Czasami tak jest niestety…. Brak czasu, życie w biegu, brak chęci lub motywacji, stres, przesilenie, zwykłe zmęczenie. Na brak działania łatwo jest przecież znaleźć wymówkę. Ale jak długo to potrwa?… Tak długo, jak doprowadzimy nasz organizm do tego momentu, aż zaczną nam dokuczać różne choroby cywilizacyjne. Wtedy otwieramy oczy, bierzemy się do pracy i jest nam jeszcze trudniej….

Co zatem warto zrobić?

  • weź głęboki wdech, uśmiechnij się i powiedz – Dam radę, zrobię to!!!!! Nie będę nic odkładać na później, nie będę o tym mówić, po prostu zacznę działać!
  • pić więcej wody ( może być z dodatkiem limonki, cytryny, imbiru ) w zależności w jakiej formie ją lubisz, i z rana i między posiłkami oraz na wieczór.
  • uaktywnij endorfiny – zamiast zjeść pączka – idź na spacer, wybierz się na zajęcia ( dobry trening czy aktywnie spędzony czas dostarczy Tobie odpowiednią dawkę dopaminy – hormonu szczęścia )
  • jedz warzywa. Są bogate w błonnik i większość z nich ma niski indeks glikemiczny
  • dostarczaj organizmowi witamin ( odpowiednia suplementacja pozwoli Tobie na normalne funkcjonowanie mimo życia w biegu)
  • czasami po prostu zwolnij, wysłuchaj się w swój organizm, zrób coś dla siebie!

Anna Pietrowicz – trener personalny, instruktor fitness, prywatnie szczęśliwa żona i matka dwójki dzieci. Jeśli masz pytania do Anii to pisz/dzwoń tel. 516 170 778.

Fanpage Anii na facebooku – link Tutaj

Profil Anii na Istagramie – link Tutaj