SPOKREWNIENI SŁUŻBĄ

0
66

Wrzesińscy policjanci wspólnie ze strażakami zorganizowali zbiórkę krwi. Przedsięwzięcie zostało przeprowadzone w ramach akcji „spoKREWnieni służbą”. W czasie trwania zbiórki zebrano łącznie ponad 19 litrów tego drogocennego płynu.

W piątek 1 marca br. od godziny 9:00 do 14:00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni wspólnie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni zorganizowali zbiórkę krwi. Przedsięwzięcie zostało przeprowadzone w ramachakcji „spoKREWnieni służbą”.

Od samego początku zbiórki pod „krwiobusem” z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania ustawiała się grupa chętnych honorowych krwiodawców. W piątkowy poranek polała się krew policjantów, strażaków, uczniów ZSTiO oraz osób postronnych, którym nie jest obca idea pomocy innym.

W trakcie trwania zbiórki zgłosiło się 49 osób z czego 43 osoby zostały zarejestrowane i zakwalifikowane do oddania krwi. W ramach zbiórki zebrano ponad 19 litrów drogocennego daru życia.

Wrzesińscy policjanci oraz strażacy mówią głośno: „Każda kropla krwi się liczy – przecież to nic nie kosztuje”. Nie bójmy się pomagać. To tylko dwa ukłucia, które mogą uratować ludzkie życie. Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Aby oddać krew trzeba być zdrowym, mieć od 18 do 65 lat, ważyć co najmniej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem.

Źródło, zdjęcia: KPP we Wrześni