AMFETAMINA W MAJTKACH

0
278

Policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Kołaczkowo, który posiadał przy sobie znaczną ilość narkotyków. Mężczyzna schował w swojej bieliźnie ponad 34 gramy amfetaminy. Za ten czyn grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W trakcie patrolu ulicy Chopina we Wrześni 26 lutego br. po godzinie 17:00 policjanci z Wydziału Prewencji zauważyli Volkswagena Golfa, którego kierowca na widok radiowozu gwałtownie przyśpieszył. Po zatrzymaniu do kontroli i w trakcie przeprowadzenia przez funkcjonariuszy legitymowania mężczyźni znajdujący się w pojeździe zachowywali się bardzo nerwowo i sprawiali wrażenie jakby chcieli aby ta kontrola się już zakończyła.

W związku z niecodziennym zachowaniem osób znajdujących się w samochodzie, mundurowi postanowili przeprowadzić kontrole osobistą podróżujących. Przed rozpoczęciem kontroli 25-letni kierowca wyciągnął z bielizny zwiniętą czarną folię. Po rozpakowaniu, okazało się, że znajduje się niej amfetaminy o wadze ponad 34 gramów.

Sprawdzony został także pojazd Volkswagen Golf oraz 34-letni pasażer mieszkający w gminie Kołaczkowo. Po wykonaniu przeszukania pasażer został zwolniony do domu, natomiast samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Kiedy policjanci z prewencji zatrzymywali 25-letniego mieszkańca gminy Kołaczkowo, funkcjonariusze wrzesińskiego Wydziału Kryminalnego pojechali na przeszukania pomieszczeń mieszkalnych oraz użytkowych zatrzymanego. W trakcie dokładnego sprawdzenia każdego z pomieszczeń znaleźli w jednym z budynków gospodarczych środki odurzające w postaci marihuany o wadze prawie190 gramów.

Podczas przesłuchania 25-latka w Prokuraturze Rejonowej we Wrześni przedstawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator zastosował wobec 25-letniego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego w wysokości 10 tysięcy złotych oraz zakazu opuszczania kraju. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 10 lat.” – mówi Adam Wojciński – rzecznik prasowy KPP we Wrześni.

Źródło, zdjęcie: KPP we Wrześni