UWAŻAJ W SIECI

0
97

Policyjny profilaktyk wraz dzielnicowym spotkali się z czwartoklasistami uczęszczającymi do Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Miłosławiu. Mundurowi omówili zagrożenia jakie może nieść ze sobą cyberrzeczywistość oraz jak przeciwdziałać cyberprzestępczości.

W Szkole Podstawowej im. Wiosny Ludów w Miłosławiu 19 marca br. została przeprowadzona pogadanka dla uczniów IV klas. Podczas spotkania została poruszona kwestia niewłaściwego korzystania z internetu oraz ewentualne zagrożenia z tym związane.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez policjanta zajmującego się profilaktyką w Komendzie Powiatowej Policji we Wrześni oraz przez dzielnicowego z Posterunku Policji w Miłosławiu. Głównym celem, który założyli sobie mundurowi było uświadomienie siódmoklasistów jak powinni korzystać z postępu technologicznego, który ściśle wiąże się z życiem w sieci.

Należy pamiętać, że internet niesie ze sobą wiele potrzebnych i oczekiwanych skutków. Wielu przypadkach jest niezastąpionym narzędziem na przykład do komunikacji z osobami, które mogą być bardzo daleko od nas.

Jednak oprócz tych dobrych rzeczy, niestety cyberrzeczywistość może być także miejscem upatrzonym przez sprawców jako przestrzeń do swoich przestępczych procederów. Nigdy nie mamy pewności kto siedzi po drugiej stronie monitora. Nie przekonamy się ile ta osoba ma lat, ponieważ jej nie widzimy a w sieci można podszywać się pod kogo tylko się chce.

Takiego rodzaju spotkania są bardzo ważne, ponieważ dają do myślenia młodzieży. Wielokrotnie po takich prelekcjach uczniowie którzy w niej uczestniczą zaczynają zwracać uwagę na kwestie, które do tej pory były dla nich niezauważalne. Cyberprzestępczość cały czas się rozwija, dlatego pamiętaj uważaj w sieci.

Źródło, zdjęcie: KPP we Wrześni