#BĄDŹWFORMIEZANIĄ – RUCH NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

0
113

Zapraszamy do lektury tekstu Anii Pietrowicz – trenera personalnego, instruktorki fitness, która specjalnie dla naszych czytelników udzieli kilku rad i wskazówek jak być w formie. Dziś specjalnie dla Was: Dlaczego warto wyjść z domu i poruszać się na świeżym powietrzu!

#BądźwformiezAnią to nasz nowy projekt. Wspólnie z Anią Pietrowicz będziemy publikować tekst o odżywianiu, zdrowej diecie, ćwiczeniach i zdrowym stylu życia. Jeśli interesuje Was szczególnie jakiś wątek, o coś chcecie zapytać to piszcie na adres: extrawrzesnia@wp.pl. Twórzcie ten projekt z nami!

Za oknem już widać i czuć wiosnę… Czyli sezon na zdrowie i formę uważam za otwarty! Pora przeziębień i gorszych dni już za nami, więc warto skupić się na tych pozytywnych rzeczach. Teraz mamy dłuższy dzień, budzimy się do życia i żyjemy intensywniej. Zatem warto wykorzystać tą energię. Na początek więcej spacerów oraz ruchu na świeżym powietrzu. A dlaczego? Ruch pobudza do pracy przemianę materii. Organizm spala więcej tłuszczu, więc jeśli ktoś chce zgubić parę kilogramów, to warto zacząć się ruszać i wytrwale dążyć do celu. W dodatku szybki spacer wzmacnia układ krwionośny i serce. Dobrze też działa na nasze samopoczucie psychiczne. Często słyszymy ,,ruch to zdrowie”. Bo przecież tak jest i nie jest to już żadna moda, tylko styl życia. W tym zabieganym świecie poszukajmy chwili, by wyjść na spacer, czy też poćwiczyć na świeżym powietrzu. Osoby uprawniające sport, bądź regularnie wykonujące serie ćwiczeń, mają lepszą kondycję. Mają więcej siły i chęci do działania. Osoby aktywne fizycznie lepiej śpią i wyglądają młodziej. Tak to prawda – regularnie uprawiany sport potrafi odmłodzić nawet do 9 lat. Taki naturalny botox. Dlatego warto się ruszać i dbać o swoje zdrowie, by cieszyć się nim na długie lata.

Anna Pietrowicz – trener personalny, instruktor fitness, prywatnie szczęśliwa żona i matka dwójki dzieci. Jeśli masz pytania do Anii to pisz/dzwoń tel. 516 170 778.

Fanpage Anii na facebooku – link Tutaj

Profil Anii na Istagramie – link Tutaj