ŚMIERTELNY WYPADEK SPOWODOWANY PRZEZ PIJANEGO KIEROWCĘ

0
331

Na drodze wojewódzkiej nr 442 w miejscowości Pyzdry doszło do wypadku, w którym 38-latek poniósł śmierć. Okoliczności zdarzenia będą przedmiotem prowadzonego śledztwa. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia.

W sobotę 30 marca br. przed godziną 17:00 na drodze wojewódzkiej nr 442 w miejscowości Pyzdry doszło do wypadku drogowego, w którym jedna osoba poniosła śmierć. W zdarzeniu uczestniczyły pojazdy Volkswagen Polo, Volkswagen Golf oraz motocykl marki Yamaha.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że: 36-letni mieszkaniec powiatu wrzesińskiego kierując samochodem osobowym Volkswagen Polo będąc w stanie nietrzeźwości jadąc w kierunku Pyzdr na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z jadącą w kierunku Kalisza kierującą Volkswagen Golfem. W wyniku uderzania Golf przemieścił się na lewą stronę drogi i zderzył się z kierującym motocyklem marki Yamaha.” – relacjonuje przebieg zdarzenia Adam Wojciński – rzecznik prasowy KPP we Wrześni.

Kierujący Volkswagen Polo nie zważając na zaistniałe zdarzenie oddalił się z miejsca. Jednak podjęte działania przez policjantów Ruchu Drogowego przyczyniły się do zatrzymania 36-latka w miejscowości Walga. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość mężczyzny i okazało się, że w wydychanym powietrzu miał 1,35 mg/dm3. Dodatkowo została pobrana krew do badania. W trakcie weryfikacji okazało się również, że 36-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

W wyniku poniesionych obrażeń kierujący motocyklem 38-letni mieszkaniec powiatu wrzesińskiego poniósł śmierć na miejscu. Przedmiotowe zdarzenie w szczególności jego przebieg oraz okoliczności zostaną objęte śledztwem przez Prokuraturę Rejonową w Słupcy. ” – mówi Adam Wojciński.

Źródło: KPP we Wrześni