19 GRAMÓW MARIHUANY W MIESZKANIU

0
342

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali 46-letnią mieszkankę Wrześni, która posiadał w swoim mieszkaniu ponad 19 gramów środków odurzających. Prokurator Rejonowy we Wrześni w tej sprawie wszczął śledztwo.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni w dniu 10 kwietnia br. udaremnili przedostanie się na tak zwany „czarny rynek narkotyków” środków odurzających. W ręce kryminalnych wpadła marihuana o wadze ponad 19 gramów.

Właścicielką nielegalnych środków była mieszkanka Wrześni, u której w mieszkaniu nieumundurowani policjanci je znaleźli. Kobieta przyznała się, że marihuana należy właśnie do niej.

W związku z tym o godzinie 22:30 została zatrzymana i umieszczona w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania mieszkanka Wrześni była trzeźwa. Zgromadzone materiały zostały przekazane do Prokuratory Rejonowej we Wrześni.

Po zapoznaniu się z nimi Prokurator wszczął w tej sprawie śledztwo czego konsekwencją było postawienie 46-letniej wrześniance zarzutów posiadania środków odurzających oraz udzielania ich innym osobom. Prokurator zastosował wobec kobiety także środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego w wysokości 10 tysięcy złotych oraz zakazu opuszczania kraju. Za popełnienie tego czynu mieszkance Wrześni grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.” – mówi Adam Wojciński – rzecznik prasowy KPP we Wrześni.

Źródło, zdjęcie: KPP we Wrześni