NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI DROGOWEJ

0
236

Policjanci podjęli pościg za kierującym Skodą Rapid. Powodem tego było nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje Sąd. Za swoje zachowanie grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni 18 kwietnia br. pełnili służbę na terenie Gminy Miłosław. Objęli statyczny posterunek i punkt kontrolny na drodze krajowej numer 15 w miejscowości Miłosław na ulicy Poznańskiej.

O godzinie 7:13 mundurowi zauważyli nadjeżdżającą z nadmierną prędkością od strony centrum miasta Skodę Rapid. Po zmierzeniu prędkości na urządzeniu pojawił się wynik 96 km/h, gdzie na tym odcinku drogi jest ograniczenie do 50km/h.

Policjanci postanowili zatrzymać kierującego do kontroli przy pomocy tarczy do zatrzymania pojazdów. Jednak kierowca miał zupełnie inne plany i ignorując wydane wyraźne polecenie przez umundurowanego funkcjonariusza do zatrzymania gwałtownie przyśpieszył jadąc w kierunku Białego Piątkowa.

Policjanci podjęli pościg uruchamiając za kierującym Skodą sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozie. Nie zrobiło to na nim zbyt dużego wrażenia i postanowił się nie zatrzymywać do kontroli. Jednak jego ucieczka nie była zbyt długa, ponieważ w miejscowości Czarne Piątkowo kierujący doszedł do wniosku, że dalsza ucieczka nie ma najmniejszego sensu. Kierujący został zatrzymany przez policjantów już na terenie powiatu średzkiego.

W związku ze zmianą przepisów postępowanie 31-letniego mieszkańca gminy Nekla zostało zakwalifikowane jako przestępstwo za które grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jednakże na miejscu interwencji dodatkowo mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 złotych za przekroczenie prędkości oraz zatrzymane zostało 31-latkowi prawo jazdy. Mieszkaniec gminy Nekla był trzeźwy.” – mówi Adam Wojciński – rzecznik prasowy KPP we Wrześni.

Źródło: KPP we Wrześni