LIGA NA ORLIKU W KOŁACZKOWIE – SKARB KIBICA

0
543
LZS Sokolniki - mistrz Ligi na Orliku 2018

W najbliższą niedzielę 28 kwietnia rozpoczną się rozgrywki piłkarskie na orliku w Kołaczkowie. Z tej okazji mamy dla naszych czytelników skarb kibica ze składami i przedsezonowym prognostykiem dla każdej z drużyn.

W tym sezonie do gry przystąpi 9 drużyn. Pierwsza kolejka zaplanowana jest na 28 kwietnia, a ostatnia na 13 października. Składy mogą jeszcze ulec zmianom do pierwszego meczu.

Spółka Bieganowo

Po udanym sezonie halowym, gdzie Spółka zajęła III miejsce, czas powtórzyć dobry wynik na orliku. Skład Spółki jest bardzo szeroki – aż 26 zawodników, a więc więcej niż liczy kadra narodowa na mundialu. Dobry wynik mają zapewnić stary trzon zespołu + kilka bardzo ciekawych nowych nazwisk: Jakub Pieszak – związany z Sokołem Sokolniki, ostatnio Oldboys; Marcin Janiszewski – kojarzony z Erą Plast Zieliniec, Michał Brząkowski – ostatnio LZS Sokolniki. Skład na papierze bardzo mocny i wydaje się, że powtórzenie wyniku z hali jest spokojnie w zasięgu możliwości Spółki. Czy stać ich będzie na włączenie się do walki o mistrzostwo? Dużo zależeć będzie od postawy dwóch „gigantów ligi” – LZS Sokolniki oraz TW Kołaczkowa, które ostatnio naprzemiennie świętują triumfy na sportowych arenach Kołaczkowa.

Przewidywane miejsce na koniec sezonu: 1- 3

Skład:

Ziętek Maciej
Woźniak Kacper
Wawrzyn Kacper
Kirkiewicz Dawid
Fimiak Rafał
Ziętek Patryk
Woźniak Filip
Wojciechowicz Brajan
Wawrzyn Eryk
Waszak Marcin
Szambelan Hubert
Podlewski Bartłomiej
Pieszak Jakub
Pawłowski Mateusz
Michalak Jakub
Janiszewski Marcin
Izydorek Mateusz
Hałas Damian
Dzwoniarkiewicz Krsytian
BrząkowskiMichał
Biegański Patryk
Biadasz Bartosz

LZS Sokolniki

Mistrz ubiegłorocznej edycji nie spoczął na laurach i można powiedzieć, ze był „królem polowania” w przerwie między rozgrywkami. Po nieudanym sezonie halowym, bo dla graczy LZS Sokolniki drugie miejsce to porażka, drużyna wzmocniła się na każdej pozycji. LZS Sokolniki skorzystał z tego, że do ligi nie zglosiła się drużyna For-Link Kołaczkowo i praktycznie „wchłonął” cały ten zespół. Tak jak na hali drużynie brakowało często nominalnego bramkarza tak teraz w składzie można znaleźć aż czterech fachowców na tej pozycji: Adam Krzyżanowski, Arkadiusz Freus, Marcin Budziński, czy też Bartosz Horkawy mają zapewnić spokój drużynie w defensywie, a potencjał ofensywny, który i tak już był mocny mają zapewnić szybcy zawodnicy tacy jak: Damian Szwat czy też Kuba Matusiak oraz doskonale panujacy nad piłką Damian Matiak. Skład LZS naprawdę robi wrażenie, wszystko jednak tak naprawdę zweryfikuje boisko i ligowa rzeczywistość.

Przewidywane miejsce na koniec sezonu: 1 -3

Skład:

Opielski Tomasz
Hejna Szymon
Markiewicz Szymon
Tarczewski Marcin
Chełmikowski Damian
Chojnacki Mariusz
Majchrzak Tomasz
Bernard Sebastian
Krzyżanowski Patryk
Krzyżanowski Adam
Nowak Jerzy
Matiak Damian
Groblewski Grzegorz
Til Nikodem
Freus Arkadiusz
Szklarkowski Adrian
Czerniak Jakub
Matusiak Jakub
Szwat Damian
Horkawy Bartosz
Szefer Radosław
Budziński Marcin

Budziłowo

Tym razem zespół Budziłowa występuje jako drużyna spoza gminy, a więc może brać udział w rozgrywkach, ale nagrody żadnej nie może zdobyć. Można więc rzec, że Budziłowo gra dla przyjemności. Trzon zespołu został taki sam, do tego doszło kilku nowych graczy m.in. Bartosz Kozielczyk znany z gry w Sokole Sokolniki. Budziłowo od kilku sezonów ociera się o ligowe podium, przeważnie zajmując czwarte miejsce i takie też przewidujemy dla nich w tym sezonie

Przewidywane miejsce na koniec sezonu: 4 -6

Skład:

Mazurkiewicz Szymon
Poźniak Łukasz
Ptaszyński Tomasz
Ptaszyński Przemysław
Idziaszek Marek
Kozielczyk Bartosz
Górecki Piotr
Graczyk Łukasz
Graczyk Tomasz
Graczyk Jakub
Graczyk Szymon
Kasprzak Marcin
Jędrzejewski Krystian
Przybylski Nikodem
Jerzykiewicz Andrzej
Jędraszak Bartosz
Andrzejewski Arkadiusz

TW Kołaczkowo

To zespół, który słynie z niezmienionego od lat trzonu kadry, indywidualnie nie są to może wirtuozi piłki nożnej, ale drużynowo stanowią niesamowitą tarczę, na której niejeden zespół połamał już swoje miecze. To prawdziwy „team spirit”, który zapewnia wysoki poziom, nawet gdy zespołowi nie idzie, zawsze się ktoś obudzi, kto pociągnie drużynę do walki. Do tego trzonu dokoptowano Mateusza Bigosińskiego, lewonożnego zawodnika, który grał już w TW w zeszłym sezonie na orliku, Mateusza Szubę – „konia wyścigowego” byłego derbowego rywala For-Link, Gracjana Stróżyka – świetnego technicznie zawodnika grającego także w For-Link oraz Arkadiusza Witczaka – doświadczonego zawodnika grającego ostatnio w FC Sokolniki. To zestawienie sprawia, że Gran Derby Gminy Kołaczkowo, czyli mecze LZS Sokolniki – TW Kołaczkowo zapowiadają się jako świetne, pełne piłkarskich emocji widowiska.

Przewidywane miejsce na koniec sezonu: 1 -3

Skład:

MarekGomulski
Mariusz Gomulski
Arkadiusz Wojciechowicz
Krzysztof Kubisiak
Ryszard Krygiel
Norbert Szymański
Maciej Waszak
Martin Kierzek
Adam Kruszyński
Damian Dziczkaniec
Mateusz Szuba
Mateusz Stasiak
Michał Staszak
Gracjan Stróżyk
Łukasz Szybko
Michał Mikołajczak
Mateusz Bigosiński
Norbert Kamrowski
Hubert Regulski
Waldemar Pawlak
Sławek Stefański
Szymon Stefański
Arkadiusz Witczak
Dominik Szymański

FC Pomarańczowe Armaty

Ciężko coś powiedzieć o tym zespole. Już kiedyś pod podobnym szyldem grali w lidze na orliku, jak mieli skład to byli groźni dla każdego, potem się już było zdecydowanie gorzej. W sezonie halowym poddali się i wycofali po kilku kolejkach gry. Tym razem nastąpiła reaktywacja pod nieco zmienionym szyldem i w nieco innym skąłdzie kadrowym. Cieżko powiedzieć czy Armaty „odpalą” czy raczej to będą niewypały….

Przewidywane miejsce na koniec sezonu: 7-9

Kadra

Pliszka Bartosz (kapitan)
Baranowski Krzysztof
Dobrychłop Paweł
Górecki Daniel
Juszczak Bartosz (b)
Kaczmarek Maciej
Skitek Dawid
Kaczor Nikodem
Kaczor Dominik
Helwing Eryk
Walicki Bruno
Nowicki Mateusz
Zdunek Dominik
Kruszyński Andrzej
Molenda Michał (b)
Czapla Artur
Przybylski Dominik
Baranowski Marcin
Nowicki Damian
Banaszak Patryk

Krzywa Góra

Zespół, który zgłosił się do ligi last minute – praktycznie po zamknięciu zapisów. Kadra liczy zaledwie 12 zawodników i ekipie Szymona Podkańskiego będzie trudno włączyć się do walki o najwyższe cele. Przewidujemy raczej dolne rejony tabeli, choć liczymy, że młodzi zawodnicy zaskoczą nas pozytywnie.

Przewidywane miejsce na koniec sezonu: 7-9

Kadra

Podkański Szymon       
Podkański Maciej         
Sieracki Konrad           
Bagrowski Eryk           
Drapik Patryk             
Budziński Michał       
Kwapiński Patryk       
Konieczny Adam       
Lewandowski Maciej 
Dopierała Paweł     
Knop Sebastian     
Grabarek Paweł     

Ferma Szafarek Zieliniec

Dla tej drużyny liga na Orliku to zawsze katorga. W hali zespół rodzi sobie całkiem dobrze, a na orliku ciągle okupuje doły tabeli. Jak będzie w tym sezonie? Niemoc ma przełamać rasowa strzelba – Bartosz Ratajczak oraz potrafiący w pojedynkę odwrócić losy meczu Bartek Sodkiewicz. Pytanie tylko jak często będzie ich można zobaczyć w lidze i czy będą oni w stanie pociągnąć zespół w górę tabeli?

Przewidywane miejsce na koniec sezonu: 4-6

Kadra

Marcin Juszczak
Paweł Działak
Bartosz Łukasik
Robert Cyrulewski
Marcin Cyrulewski
Bartosz Ratajczak
Martin Rojek
Norbert Przybylski
Damian Twardy
Bartłomiej Sodkiewicz
Krystian Grzechnik
Sebastian Mróz
Daniel Gordzielewski
Rafał Grzechnik
Wiktor Hałas
Wiktor Sokowicz
Kacper Matuszak
Jakub Iberflus

Dawka Mocy

Zespół ten w zeszłym roku imponował wzorcowym podejściem do zawodów i liczną ławką rezerwowych. Gdy w strefie technicznej innych zespołów była co najwyżej woda do picia, Dawka Mocy zawsze miała przynajmniej 2,3 zawodników na zmianę. Takie podejście zaowocowało dobrymi wynikami, znacznie lepszymi niż w rozgrywkach halowych. Podobno sekretem dobrej frekwencji zawodników Dawki Mocy jest to, że liga na orliku jest rozgrywana w późniejszych popołudniowych godzinach i potrafią oni odespać sobotnie zarwane noce….

Przewidywane miejsce na koniec sezonu: 4 -6

Skład:

Bajka Bartosz
Ignaszak Dawid
Klamecki-Cichy Stanisław
Lenartowicz Paweł
Lepczyk Dominik
Michalski Rafał
Mierzwa Michał
Mierzwa Paweł
Mikołajczyk Mateusz
Rogacki Maciej
Rogowicz Łukasz
Szymański Kornel
Szymański Sebastian
Urbaniak Kacper
Wolski Patryk
Zaparty Piotr

Manhattan Team

Zespół, który zadebiutował w tegorocznych rozgrywkach halowych i mimo samych porażek zawodnicy tej drużyny postanowili się nie poddawać i zgłosili się również do ligi na orliku. Skład praktycznie się nie zmienił więc nie należy przypuszczać, że ten zespół będzie się bił od razu o mistrzostwo. Przykłądem dla nich może być zespół For-Link, który również zaczynał od zbierania srogich cięgów, a skończył na mistrzostwie ligi halowej. Dlatego życzymy Manhattan Team wytrwałości, cierpliwości i stopniowego podnoszenia swoich piłkarskich umiejętności.

Przewidywane miejsce na koniec sezonu: 7-9

Kadra

Skonieczny Dorian
Fochman Damian
Nowak Hubert
Łuczak Adam
Łuczak Norbert
Szafrański Jakub
Graczyk Krystian
Szuba Marek
Szuba Michał
Dziesiątkowski Mateusz
Urbaniak Patryk
Urbaniak Maciej
Walkowiak Szymon
Szymański Patryk