PIŁKARZE ZAINAUGUROWALI NOWY SEZON LIGI NA ORLIKU W KOŁACZKOWIE

0
240

W dniu 28.04.2019r w niedzielne popołudnie rozegrana została I kolejka ligi w Kołaczkowie. Mimo, że pogoda nie sprzyjała do gry na zewnątrz ze względu na padający ciągle deszcz i niewysoką temperaturę, wszystkie drużyny stawiły się w komplecie. Co pozwoliło rozegrać wszystkie spotkania I kolejki.

Poniżej informację z przebiegu I kolejki ligi, gdzie w parach nie spotkali się tym razem faworyci rozgrywek mimo tego nie brakło emocji:

1. Ferma Szafarek Zieliniec – TW Kołaczkowo 3 – 4 (1 – 3)

Mecz zwycięzców ligi halowej z Fermą Szafranek rozpoczął się z pełnym wyrachowaniem z obydwu stron. Piłka była rozgrywana przez drużyny na własnej połowie i czekaniem na błąd przeciwnika. Żadna z drużyn w początkowych minutach spotkania nie chciała się otworzyć, aż do 7 minuty, kiedy to zawodnicy Kołaczkowa po składnej akcji wychodzą na prowadzenie. Od tego czasu rozpoczyna się prawdziwa uczta piłkarska, gdzie akcja goni akcję i stwarzane są sytuację bramkowe. Pierwsza połowa kończy się dwubramkową przewagą faworytów, ale nie przychodzi to wcale łatwo. W drugiej odsłonie Zieliniec zaciekle atakuje co prowadzi do zdobycia dwóch bramek przy jednym trafieniu Kołaczkowa i mecz w końcówce nabiera jeszcze większych rumieńców, mimo wzmożonych ataków drużyny Fermy Szafranek nie udaje się im doprowadzić do remisu. Po pierwszym meczu widać, że zawodnicy Zieleńca w tych rozgrywkach mierzą w najwyższe celem. Jak będzie zobaczymy wkrótce.

Napomnienie – zawodnik nr 5 (Ferma Szafranek Zieliniec) –nierozważny atak na nogi i przerwanie korzystnej akcji.

2. Budziłowo – FC Pomarańczowe Armaty 9 – 1 (5 – 1)

Mecz pod dyktando zawodników z Budziłowa, którzy przeważali przez całe spotkanie. Mimo dotkliwej porażki drużyna Armat pokazała się z bardzo dobrej, Dużym zaangażowanie i walką o każdą piłkę, niestety na drużynę z Budziłowa to za mało. Napastnicy Armat muszą jeszcze skalibrować lepiej swoje celowniki i być może w następnych meczach zobaczymy więcej bramek z ich strony, bo sytuacji bramkowych mieli w tym meczu sporo. Zasłużone 3 punkty wędrują na konto Budziłowa.

3. LZS Sokolniki – Dawka Mocy 12 – 3 (6 – 1)

Pierwsza bramka dla LZS wpada już w 2 minucie meczu i do końca pierwszej połowy zdecydowana dominacja drużyny Sokolnik kończy się 6 trafieniami, przy jednym zawodników Dawki Mocy. Przy drugiej bramce dla LZS-u asystę zalicza sędzia prowadzący spotkanie, piłka wybita przez obrońcę Dawki odbija się od arbitra i trafia pod nogi zawodnika Sokolnik, który pewnym strzałem zdobywa bramkę. Początek drugiej to zaskoczenie i kolejno dwie bramki dla Dawki Mocy i zaczyna być ciekawie bo zawodnicy Mocy uwierzyli, że być może uda im się doprowadzić do zdobycia chociażby 1 punktu. Sytuacja jednak zostaje opanowana przez zawodników LZS, którzy budząc się z letargu po przerwie aplikują kolejną 6 bramek i dopisują 3 punkty do klasyfikacji.

4. Bieganowo – MANHATTAN TEAM 10 – 1 (5 – 1)

Spotkanie pod pełną kontrolą drużyny Bieganowa, która większość swoich akcji finalizuje strzałem na bramkę zdobywając w pierwszej połowie pięć trafień. I tyle samo bramek zdobywa w drugiej odsłonie meczu. Drużynę MANHATTAN stać tylko na trafienie honorowe. Mimo porażki, drużynie TEAM nie można odmówić zaangażowania, walki i determinacji.

Napomnienie – zawodnik nr 13 (MANHATTAN TEAM) – niesportowe zachowanie

W tej kolejce pauza drużyna – Krzywa Góra

Zapraszamy na II kolejkę ligi w dniu 12.05.2019r. A już w niedzielę turniej na duże boiska.

Tekst: Jacek Kanior

Zdjęcie: Mariusz Gomulski