POSZUKIWANY POSIADAŁ ŚRODKI ODURZAJĄCE

0
184

Wrzesińscy kryminalni zatrzymali poszukiwanego 37-letniego mieszkańca Wrześni. Podczas sprawdzenia zajmowanych pomieszczeń okazało się, że poszukiwany posiadał środki odurzające w postaci między innymi ponad 31 gramów marihuany.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni, którzy prowadzą poszukiwania osób zajęli się sprawą 37-letniego wrześnianina. Mężczyzna uchylał się od odbycia kary pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym.

Kolejne podejmowane kroki przez wrzesińskich kryminalnych zmierzały do ustalenia gdzie może ukrywać się poszukiwany 37-latek. Nieumundurowani policjanci postanowili 24 kwietnia br. objąć obserwacją jedną z działek ogrodowych przy ulicy Kościuszki we Wrześni.

Ta decyzja była trafna, czego konsekwencją było zatrzymanie wrześnianina o godzinie 13.30. Jednak to nie był koniec właściwie podjętych czynności. Podczas prewencyjnego sprawdzenia zajmowanej działki kryminalni ujawnili środki odurzające.

37-latek na działce posiadał ponad 31 gramów suszu roślinnego oraz 34 sadzonki krzaków konopi. Policjanci zabezpieczyli ujawnione środki odurzające oraz przeprowadzili test narkotykowy, który potwierdził, że jest to marihuana.

Po zebraniu całości materiałów 37-latkowi postawione zostały dwa zarzuty z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii o uprawę oraz o posiadanie środków odurzających. Jednak nie można pominąć kwestii od której zaczęła się cała sprawa czyli to, że wrześnianin był poszukiwany. W związku z tym na wyrok i konsekwencje dotyczące złamania przepisów ustawy będzie oczekiwał w Zakładzie Karnym odbywając zaległy wyrok.” – mówi Adam Wojciński – rzecznik prasowy KPP we Wrześni.

Źródło: KPP we Wrześni