NARKOTYKI I DOPALACZE ZABIJAJĄ!

0
93

W Policyjnym Centrum Edukacji Bezpieczeństwa odbyła się prelekcja o charakterze edukacyjno – profilaktycznym dla uczniów VII klasy. Zajęcia zostały zrealizowane w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod hasłem „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

Uczniowie VII klasy Szkoły Podstawowej w Otocznej wzięli udział w prelekcji „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Przedmiotowe hasło jest nazwą kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o charakterze edukacyjno – profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

Spotkanie z młodzieżą odbyło się 16 maja br. od godziny 10:00 w Policyjnym Centrum Edukacji Bezpieczeństwa w Komendzie Powiatowej Policji we Wrześni. Dla siódmoklasistów została przygotowana lekcja w zakresie szkodliwości zażywania narkotyków oraz dopalaczy.

Młodzież w tym wieku jest bardzo zagrożona takimi kwestiami w związku z tym realizując założenia kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają” organizowane są właśnie takie edukacyjno-profilaktyczne spotkania z uczniami. Głównym celem prelekcji jest poszerzenie wiedzy oraz zwiększenie świadomości młodzieży w materii zagrożeń jakie niosą ze sobą narkotyki i dopalacze.

W przypadku zażywania nie ważne w sumie jakiego środka czy to są narkotyki czy dopalacze można postawić znak równości do słowa śmierć. Młodzież musi zrozumieć, że nie ma tutaj mowy o mniej szkodliwych środkach, każdy z nich niesie ze sobą spustoszenie w organizmie, które prowadzi w konsekwencji do zgonu.

Dla urozmaicenia czwartkowego spotkanie dla uczniów VII klasy został wyświetlony film edukacyjno-profilaktyczny. Na zakończenie prowadzący prelekcję wrzesiński profilaktyk st. sierż. Tomasz Michalak po emisji materiału filmowego powiedział do siódmoklasistów „Szkoda CIEBIE/WAS na takie patoklimaty”.