#BĄDŹWFORMIEZANIĄ – NATURALNA PIELĘGNACJA

0
90

Zapraszamy do lektury tekstu Anii Pietrowicz – trenera personalnego, instruktorki fitness, która specjalnie dla naszych czytelników udzieli kilku rad i wskazówek jak być w formie. Dziś specjalnie dla Was: Naturalna pielęgnacja od zewnątrz i od wewnątrz!

#BądźwformiezAnią to nasz nowy projekt. Wspólnie z Anią Pietrowicz będziemy publikować tekst o odżywianiu, zdrowej diecie, ćwiczeniach i zdrowym stylu życia. Jeśli interesuje Was szczególnie jakiś wątek, o coś chcecie zapytać to piszcie na adres: extrawrzesnia@wp.pl. Twórzcie ten projekt z nami!

Dzisiaj chciałam Wam krótko opowiedzieć, jak ważną jest codzienna pielęgnacja. To, że staramy się jeść zdrowo i unikamy przetworzone żywności to jedno. Ale warto też pomyśleć, jak zadbać o nasze zdrowie i pielęgnację od zewnątrz. Nie wszyscy pewnie wiedzą, że skóra jest największym organem o grubości 0,5 – 4mm i wadze prawie 5kg ( takie nasze małe dzieciątko ). Możemy sobie wyobrazić, jaka to jest ogromna powierzchnia, która narażona jest na różne szkodliwe składniki i toksyny. Pełni ona wiele funkcji – chroni nas przed promieniowaniem, zimnem, szczelnie nas otula itd. Ważne jest utrzymanie jej w jak najlepszej kondycji. Kontakt że sztucznymi tworzywami, chemia, zła dietą, a nawet stres sprawiają, że ulega ona osłabieniu przez co staje się bardziej wrażliwa, podatna na infekcje, szybciej się starzeje i prowadzi do wielu chorób cywilizacyjnych. Rocznie poprzez skórę wcieramy od 2 do 4kg toksyn. Często nieświadomie. Dlatego warto zwracać uwagę na skład, tak samo jak robimy to w przypadku jedzenia. Dlatego ja stawiam na proste rozwiązania. Znalazłam swoje źródło młodości i pielęgnacji dla całej rodziny. Zwłaszcza przy aktywnym trybie. Osoby, które ćwiczą, wiedzą pewnie o co mi chodzi. Gdy trenujemy, toksyny zaczynają się uwalniać poprzez skórę w wyniku spalania tkanki tłuszczowej – A tam mamy największe skupisko. Osoby z nadwagą często źle się czują, gdy zbyt szybko zaczynają ćwiczyć i się odchudzać. Częste bóle głowy, zawroty, osłabienie czy nudności przeszkadzają w dalszym działaniu. Dlatego warto zacząć wszystko robić stopniowo i z głową. Łatwiej jest w przypadku pielęgnacji. Po prostu zmieniamy produkt na naturalny, organiczny przez co nie musimy czekać długo na efekty. Jeśli masz problemami z wrażliwą skorą, naczynkami, łuszczycą, alergiami, AZS to tym bardziej warto zastanowić się nad tym, co używasz i jaki to ma wpływ na Twój organizm.

Anna Pietrowicz – trener personalny, instruktor fitness, prywatnie szczęśliwa żona i matka dwójki dzieci. Jeśli masz pytania do Anii to pisz/dzwoń tel. 516 170 778.

Fanpage Anii na facebooku – link Tutaj

Profil Anii na Istagramie – link Tutaj