ZAPOWIADA SIĘ INTENSYWNA NIEDZIELA W GMINIE KOŁACZKOWO

0
129

Zapowiada się bardzo intensywna niedziela w Gminie Kołaczkowo. Wszystko 16 czerwca, wszystko skierowane dla nieco innej grupy odbiorców.


I tak po kolei:


-godzina 9.00 w budynku GOKu na parterze zacznie się ELEKTROGIEŁDA- to tak naprawdę miejsce w którym fascynaci i kolekcjonerzy starego sprzętu muzycznego mogą się spotkać, wymienić sprzętem lub zaopatrzyć w brakujące części, ale jest to również okazja dla wszystkich, którzy mają ochotę znaleźć nabywców na swoje wiekowe radia czy inny sprzęt grający…zaznaczamy jednak, że nie jest to miejsce w którym będziemy przyjmować elektrośmieci, zgłoszeń udziału można dokonywac pod numerem telefonu: 600 097 438

– godzinę później-10.00 w Borzykowie na strzelnicy, którą administruje LOK Borzykowo, zaczną się specjalne zawody dla sołtysów i Rad Sołeckich z Gminy Kołaczkowo. Zawody pomyślane są jako rywalizacja drużynowa ale osiągnięcia indywidualne również będą nagradzane. Zwycięska drużyna otrzyma przechodni puchar, którego będzie broniła w następnym roku. Współorganizatorzy całego przedsięwzięcia to LOK Borzykowo i Stowarzyszenie Arsenał Polska.

– o godzinie 15 w Sokolnikach- zacznie się podsumowanie projektu „Dobrodziejstwo z natury”- to wynik udziału w  konkursie na małe granty organizowane przez Stowarzyszenie Eco Unia z Wrocławia. Będzie to doskonała okazja do tego by w miłej atmosferze skosztować specjałów, które nie będą miały w sobie nic z chemii, które zostaną przygotowane według tradycyjnych przepisów…ba- chcemy zadbać o to by wyeliminować całkowicie plastik tego dnia, podczas całej imprezy zamierzamy go nie używać. Tego dnia zawiesimy również z młodzieżą budki lęgowe dla ptaków i zamontujemy specjalną ławeczkę. Wszystko przy świetlicy wiejskiej w Sokolnikach.

– na koniec informacja z sportu- mianowicie od godziny 14 w Bieganowie zaczną się rozgrywki o Puchar Reymonta. To rywalizacja na małe boiska trawiaste. Drugi puchar w sezonie letnim, nieco inne zasady niż poprzednio- głównie zmiana rozmiarów boiska. Udział bierze 5 drużyn (TW Kołaczkowo, Bieganowo, LZS Sokolniki, Ferma Szafarek Zieliniec, FC Pomarańczowe Armaty) system rozgrywek zakłada, że każdy zagra z każdym- a najlepsi otrzymają puchary i piłki jako nagrody.

Jako ciekawostkę podam również, że 15 czerwca w sobotę reprezentacja Gminy Kołaczkowo udaje się na Turniej Gmin Reymontowskich do Lipiec Reymontowskich.

Źródło: GOK Kołaczkowo

Zdjęcie: Piotr Jędraszak