#BĄDŹWFORMIEZANIĄ – JAK RADZIĆ SOBIE Z UPAŁAMI?

0
79

Zapraszamy do lektury tekstu Anii Pietrowicz – trenera personalnego, instruktorki fitness, która specjalnie dla naszych czytelników udzieli kilku rad i wskazówek jak być w formie. Dziś specjalnie dla Was: Jak radzić sobie z upałami?

#BądźwformiezAnią to nasz nowy projekt. Wspólnie z Anią Pietrowicz będziemy publikować tekst o odżywianiu, zdrowej diecie, ćwiczeniach i zdrowym stylu życia. Jeśli interesuje Was szczególnie jakiś wątek, o coś chcecie zapytać to piszcie na adres: extrawrzesnia@wp.pl. Twórzcie ten projekt z nami!

Tym, którzy nie mogli doczekać się lata, w te wakacje na pewno nie będą narzekać. No chyba, że na wysokie temperatury. A jak sobie radzić w upalne dni?
Najważniejsze jest odpowiednie nawodnienie organizmu. By zadbać o odpowiednią kondycję pijmy dużo wody. Dobrze sprawdzą się w tym okresie lemoniada, sorbety czy lody. Ja piję dodatkowo wodę z miętą i cytryną, bądź herbatą. Jemy, to co wychładza nasz organizm czyli owoce, warzywa, sałatki. Jeśli musimy wyjść z domu, to dobrze zabrać ze sobą letnią wersję termoforu. Butelkę z wodą, wkładamy do zamrażarki. Gdy mamy nasz termofor gotowy zawijamy w ręcznik. Możemy sobie w każdej chwili zrobić chłodzący kompres, a gdy woda nam się rozmrozi, ugasić pragnienie. Jeśli jesteśmy w domu, w biurze, to warto chłodzić miejsca, w których się znajdujemy. Fajnie sprawdzi się tutaj klimatyzacja. Pamiętajmy, by ustawić ją maksymalnie o 10 stopni mniej od temperatury na dworze. A jeśli nie mamy klimatyzacji, wystarczy wentylator, wiatrak, bądź inne urządzenie, które wprawi powietrze w ruch. Ja też wkładam do lodówki niektóre kosmetyki nawilżające – taki chłodny balsam działa dodatkowo jak kompres na moją cerę. Nie maluje się, nie stosuję kremów z filtrem, tylko ochronne, naturalne, które odpowiednio nawadniają moją skórę oraz chronią przed promieniami słonecznymi. Jeśli nie ma takiej potrzeby nie wychodzę w godzinach między 10.00, a 15.00 zwłaszcza z dziećmi. Raczej wybieramy wieczorne spacery.

Anna Pietrowicz – trener personalny, instruktor fitness, prywatnie szczęśliwa żona i matka dwójki dzieci. Jeśli masz pytania do Anii to pisz/dzwoń tel. 516 170 778.

Fanpage Anii na facebooku – link Tutaj

Profil Anii na Istagramie – link Tutaj