BEZPIECZNE WAKACJE TAKŻE W CZASIE PODRÓŻY

0
63

Wrzesińscy policjanci wspólnie z Okręgową Stacją Kontroli Pojazdów „Elektronika” w Bierzglinku zorganizowali darmowe sprawdzenie stanu technicznego autokarów. Przed wyjazdem zapraszamy na dokonanie kontroli swojego autokaru, żeby dojazd do miejsca celowego i powrót do domu był bezpieczny.

W najbliższą środę 19 czerwca br. kończy się oficjalnie rok szkolny i rozpoczynają się letnie wakacje. Jest to wyczekiwany czas przez dzieci i młodzież szkolną. Letnia przerwa od nauki spędzana jest w bardzo różny sposób.

Jedni spędząją w swoim domu w gronie rodziny i przyjaciół, a drudzy wyjeżdżają na zorganizowane kolonie lub obozy. W związku ze zwiększenie częstotliwości ruchu autokarów w okresie wakacji zadbajmy o prawidłowy ich stan techniczny, żeby dojazd do miejsca celowego i powrót do domu był bezpieczny.

Niewłaściwe przygotowanie naszego pojazdu do drogi może być przyczyną nieoczekiwanych przerw w czasie podróży lub zdarzeń w postaci kolizji lub wypadków. Żeby nasz wyjazd odbył się bez żadnych niespodzianek, została przygotowana specjalnie w czasie letnich wyjazdów oferta darmowej kontroli stanu technicznego autokarów.

Do akcji przystąpiła Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów „Elektronika” w Bierzglinku ul . Cisowa 1A. W okresie lipca i sierpnia br. w godzinach od 7:00 do 19:00 odbywać się będzie darmowe sprawdzenie autokarów wyjeżdżających na zorganizowane letnie obozy lub kolonie. Jedynym warunkiem przystąpienia do akcji jest wcześniejsze umówienie kontroli pod numerem: 61- 436 – 77 – 16.

Sprawdzeniu będzie podlegał w szczególności: układ jezdny, układ hamulcowy, układ kierowniczy oraz układ zawieszenia. Skontrolowane zostanie także oświetlenie pojazdu jak również jego ogumienie. Wrzesińscy policjanci przypominają, że nie można pominąć wymienionych kwestii. Wpływają one znacząco na bezpieczeństwo w czasie jazdy.