FC SŁUPCA NAJLEPSZA W I NOCNYM TURNIEJU O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY WRZEŚNIA (VIDEO + GALERIA)

0
448

12 drużyn przez ponad 7 godzin rywalizowało w I edycji Turnieju Nocnego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września, a najlepszą okazała się drużyna FC Słupca, która wygrała w finale rozgrywanym około 1 w nocy po serii rzutów z punktu karnego z Salonem Orange CH Kaufland.

Areną turnieju było boisko orlik w Nowym Folwarku – idealne miejsce do tego rodzaju imprez sportowych połączonych z piknikiem i grillem.

12 drużyn przystąpiło do turnieju, choć chętnych było znacznie więcej. Pierwszą fazą rozgrywek były mecze w 4 grupach 3-zespołowych. Na tym etapie z turniejem pożegnały się zespoły: Młode Wilki, Fit&Form, Bierzglin oraz Synowie Biskupa. W międzyczasie o godz. 20.40 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie turnieju, gdzie głos zabrali Piotr Jędraszak – pomysłodawca turnieju oraz Tomasz Kałużny – Burmistrz Miasta i Gminy Września – patron turnieju.

Byłem kilka lat temu na podobnym wydarzeniu w Powidzu, gdzie boisko orlik jest pięknie położone tuż przy promenadzie niedaleko plaży. Niezapomniany klimat gry przy sztucznym świetle tak mi się spodobał, że postanowiłem zorganizować podobny turniej we Wrześni. Boisko orlik w Nowym Folwarku idealnie się do tego nadaje. Dużo przestrzeni wokół boiska, jest miejsce by przy okazji usiąść, odpocząć, porozmawiać i zjeść kiełbaskę z grilla. – powiedział pomysłodawca turnieju.

„Ostatnio mamy taki klimat, że niedługo będzie można grać tylko w nocy” – zażartował w swoim przemówieniu Tomasz Kałużny. Po oficjalnym rozpoczęciu zrobiono wspólne zdjęcie uczestników turnieju wraz z burmistrzem Wrześni i powrócono do sportowej rywalizacji. Dla zawodników, którzy akurat nie grali swoich meczów czekały słodkie przekąski od wolontariuszek ze Stowarzyszenia Psi-jaciel i Cukiernii Szwarc oraz kiełbaska z grilla.

Po fazie grupowej przyszedł czas na ćwierćfinały. W niech zmierzyli się zwycięzcy grup z drużynami, które zajęły drugie miejsce w grupach. W tej fazie z turniejem pożegnały się zespoły Dakar Pianki Poliuretanowe, Wodden Villa, Staropolanka oraz IgnasiakSport.

Pary półfinałowe stworzyły zespoły FC Słupca z M.B. Andrzejewski oraz Salon Orange CH Kaufland z Kopcup.pl. Pierwszym finalistą okazała się FC Słupca, która była o jedną bramkę lepsza od M.B.Andrzejewski. W drugim półfinale Kopcup.pl prowadził już 3 : 1 z Salonem Orange CH Kaufland, jednak drużyna złożona w większości z zawodników czarnych Czerniejewo miało piorunującą końcówkę meczu i wygrała ostatecznie 4 : 3. W meczu o III miejsce M.B. Andrzejewski pokonał „starych dobrych znajomych” z Kopcup.pl 4 : 2. W finale rozgrywek FC Słupca po bramce Michała Lorenckiego długo prowadziła. Dopiero w ostatniej akcji meczu Salon Orange CH Kaufland wyrównał. Grający na pozycji bramkrza Maciej Lisiecki został sfaulowany w polu karnym. A przyznany karny na bramkę zamienił Filip Budasz. Aby wyłonić zwycięzcę potrzebna była seria rzutów z punktu karnego. Skuteczniejsi w niej byli piłkarze FC Słupca i to oni zostali najlepszą drużyną turnieju. Finał turnieju można zobaczyć na kanale Youtube – zapraszamy do oglądania.

Organizatorzy przyznali również nagrody indywidualne. Królem strzelców został Oskar Pietrzak z Kopcup.pl, najlepszym zawodnikiem wybrano Konrada Kobylarka z FC Słupca, a najlepszym bramkarzem Marcina Siepielskiego z M.B. Andrzejewski. Turniej jak przystało na nazwę skończył się po godzinie 1 w nocy.

Serdeczne podziękowania dla partnerów i sponsorów turnieju, a byli to:

  • Burmistrz Miasta i Gminy Września
  • Stowarzyszenie Psi-jaciel
  • Samorządowa Szkoła Podstawowa w Nowym Folwarku
  • Intermarche Galeria Karuzela Września ul. Kolejowa 15
  • Piekarnia Achim Staszak Września ul. Prusa 20
  • Cukiernia Szwarc Września ul.Jana Pawła II 7
  • Apteka Aspirynka Września ul. Sienkiewicza 20
  • Ministerstwo Śledzia i Wódki Września ul. Fabryczna 22
  • Dexon Poland Sp. z o.o. Września ul. Koszarowa 20
  • Kopcup Września ul. Dondajewskiego 35

Oficjalne Wyniki Turnieju:

FAZA GRUPOWA

18:00 MŁODE WILKI – STAROPOLANKA 0: 1
18:20 SALON ORANGE CH KAUFLAND – FIT&FORM 3 : 2

18:40 M.B.ANDRZEJEWSKI – KOPCUP.PL 4 : 0
19:00 IGNASIAKSPORT – SYNOWIE BISKUPA 2 : 1
19:20 STAROPOLANKA – FC SŁUPCA 0 : 1
19:40 FIT&FORM – DAKAR PIANKI POLIURETANOWE 1 : 1
20:00 KOPCUP.PL – BIERZGLIN 5 : 0

20:20 SYNOWIE BISKUPA – WOODEN VILLA 1 : 2

21:00 FC SŁUPCA – MŁODE WILKI 5 : 1

21:20 DAKAR PIANKI POLIURETANOWE – SALON ORANGE CH KAUFLAND 1 : 1

21:40 BIERZGLIN – M.B.ANDRZEJEWSKI 0 : 3

22:00 WOODEN VILLA – IGNASIAKSPORT 1 : 2

ĆWIERĆFINAŁY:

FC SŁUPCA – DAKAR PIANKI POLIURETANOWE 3 : 1

M.B. ANDRZEJEWSKI – WOODEN VILLA 4 : 0

STAROPOLANKA – SALON ORANGE CH KAUFLAND 2 : 3

KOPCUP.PL – IGNASIAKSPORT 4 : 2

PÓŁFINAŁY

FC SŁUPCA – M.B. ANDRZEJEWSKI 2 : 1

SALON ORANGE CH KAUFLAND – KOPCUP.PL 4 : 3

MECZ O III MIEJSCE

M.B.ANDRZEJEWSKI – KOPCUP.PL 4 : 2

MECZ O I MIEJSCE

FC SŁUPCA – SALON ORANGE CH KAUFLAND 1 : 1 (K.3 : 2)

GALERIA ZDJĘĆ :