DZIAŁANIA POLICJI „NURD – ZERO TOLERANCJI”

0
85

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili akcje „NURD – Zero Tolerancji”. Działania miały na celu ograniczenie niebezpiecznych zdarzeń na drogach i poprawę świadomości kierowców, dotyczącą zasad bezpiecznego poruszania się w szczególności wobec pieszych.

Najbardziej narażoną na niebezpieczeństwo na drogach kategorią uczestników ruchu są piesi i rowerzyści. Co czwarta osoba, która ginie na drogach to pieszy, a co piąta osoba ranna biorąca udział w zdarzeniu drogowym, to również niechroniony uczestnik ruchu drogowego.

W związku z tym na terenie całego powiatu wrzesińskiego w dniach 1 i 2 sierpnia br. przeprowadzone zostały działania „NURD – Zero Tolerancji”. Działania miały na celu ograniczenie niebezpiecznych zdarzeń i poprawę świadomości kierowców dotyczącą zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Podczas trwania akcji, wrzesińscy policjanci wylegitymowali 87 osób, skontrolowali łącznie 71 pojazdów oraz ujawnili 20 wykroczeń. Za popełnione wykroczenia zostało nałożonych 16 mandatów karnych oraz 4 pouczenia. Ponadto policjanci zatrzymali również 5 dowodów rejestracyjnych oraz 1 prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 55 km/h w terenie zabudowanym. W ramach działań wrzesińska drogówka przeprowadziła także 66 badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.” – mówi Adam Wojciński – rzecznik prasowy KPP we Wrześni.

Źródło: KPP we Wrześni