POLICJA SZUKA WŁAŚCICIELI SKRADZIONYCH ROWERÓW

0
104

Wrzesińscy policjanci zatrzymali 49-latka, który dokonał trzech włamań do marketu przy ul. Słowackiego we Wrześni. Ponadto kryminalni w jego miejscu zamieszkania ujawnili 3 rowery, najprawdopodobniej pochodzące z kradzieży. Jeśli ktoś poznaje swoją własność proszony jest o kontakt z wrzesińskimi policjantami.

18 lipca br. po godzinie 23:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji we Wrześni otrzymał zgłoszenie o włamaniu do marketu przy ul. Słowackiego we Wrześni. Na interwencje został zadysponowany patrol prewencji, który w trakcie przejazdu zauważył biegnących mężczyzn.

Jak się później okazało, mężczyźni byli podzieleni na role, uciekającego i goniącego. Uciekającym był sprawca włamania do marketu 49-letni mieszkaniec Gminy Września, natomiast goniącym był pracownik ochrony.

Po wstępnej weryfikacji przestępczych poczynań 49-latka zebrany materiał dowodowy pozwolił na jego zatrzymanie. Najpierw jednak musiał wytrzeźwieć, ponieważ w momencie zatrzymania miał około promila alkoholu we krwi.

Mieszkaniec Gminy Września do końca nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Jednak po wytrzeźwieniu przyznał się do kolejnych dwóch włamań do tego samego sklepu. W związku z tym zostało przeprowadzone przeszukanie u wrześnianina, które wykonali policjanci z Wydziału Kryminalnego.

Nieumundurowani funkcjonariusze w miejscu zamieszkania 49-latka ujawnili 3 rowery, najprawdopodobniej pochodzące z kradzieży. Dlatego też umieszczamy zdjęcia i zwracamy się z komunikatem do ewentualnych właścicieli tych pojazdów. Jeśli ktoś poznaje swoją własność proszony jest o kontakt z wrzesińskimi policjantami pod numerem telefonu 61-437-52-70 lub 61-437-52-88.