DOŻYNKI POWIATOWE W NEKLI Z UDZIAŁEM WRZESIŃSKICH POLICJANTÓW (GALERIA)

0
158

Wrzesińscy policjanci uczestniczyli w powiatowych dożynkach w Nekli. Na niedzielne obchody święta plonów mundurowi przygotowali stoisko profilaktyczne w zakresie „Narkotyki i dopalacze zabijają” oraz promocyjne w ramach programu „Zostań jednym z nas”.

W niedzielę 1 września br. w Nekli odbyły się Dożynki Powiatowe czyli uroczyste zakończenie tegorocznych żniw. Dla rolników z powiatu wrzesińskiego nastał czas podsumowań i zasłużonego chwilowego odpoczynku. Wrzesińscy policjanci także uczestniczyli w tym przedsięwzięciu, przygotowując stoisko promocyjne oraz profilaktyczne.

W pierwszym przypadku policjanci rozdawali oraz odpowiadali na pytania osób zainteresowanych wstąpieniem do Policji. Podczas niedzielnego popołudnia zrealizowane zostały założenie programu „ Zostań jednym z nas”. Dzięki takiej formie spotkań ze społeczeństwem możemy pokazać i trochę opowiedzieć o naszej pracy.

Natomiast na policyjnym stoisku profilaktycznym znajdowała się walizka drug-box. Ona była w głównym zainteresowaniu dorosłych-rodziców, ponieważ mogli zobaczyć jak wyglądają poszczególne narkotyki oraz dopalacze. Takie spotkania poszerzają świadomość oraz wiedzę rodziców w zakresie profilaktyki uzależnień. Rodzicom możemy pokazać jakie z pozoru niewinne przedmiot mogą być już wyznacznikiem zbliżającego się uzależnienia. Rozdane zostały także ulotki w oparciu o kampanie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o charakterze edukacyjno – profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”.