18 DRUŻYN ZAGRA W ROZGRYWKACH WTPN. I LIGA BEZ FUNDAMENTÓW

0
443

7 zespołów w I lidze oraz 11 w II lidze – tyle drużyn zgłosiło się do futsalowych rozgrywek prowadzonych przez Wrzesińskie Towarzystwo Piłki Nożnej. W I lidze zabraknie „czarnego konia” zeszłorocznych rozgrywek – Fundamentów. Dlaczego tak się stało? Zapraszamy do przeczytania rozmowy z kierownikiem – Krzysztofem Nadolnym.

Do końca września trwały zapisy do największych w regionie rozgrywek futsalowych. Chęć zagrania w sezonie 2019/2020 wyraziło 18 zespołów. Zostały one podzielone na 2 ligi. W I lidze największym zaskoczeniem jest brak zgłoszenia „czarnego konia” zeszłorocznych rozgrywek – Fundamentów. Ekipa, która miała kapitalną drugą część sezonu i potrafiła wskoczyć na najniższy stopień podium zostawiając za sobą bardziej utytułowane drużyny – IgnasiakSport i Capri Lucca, w tym roku zgłosiła się, ale tylko do rozgrywek II ligi! Dlaczego tak się stało? Wyjaśnia Krzysztof Nadolny – kierownik Fundamentów. „Prowadząc tą drużynę prawie 20 lat pierwszy raz miałem do czynienia z taką sytuacją. Po zeszłorocznym sukcesie, zespół w tym roku chciał walczyć o jeszcze wyższe cele. Zawodnicy starsi i z mniejszymi umiejętnościami nadal chcieli grać, dlatego zdecydowaliśmy o podziale zespołu. Liderzy mieli dobrać paru ludzi i walczyć w I lidze, pozostali mieli grać w II lidze. Drugoligowy zespół pozostał, niestety czegoś zabrakło, by w pierwszej powstał ten lepszy walczący o mistrza. Podsumowując sukces Fundamentów sprawił że drużyna zamiast się scalić rozbiła się na dwa obozy, które miały inne cele i inne spojrzenie na grę.

To nie jedyne zmiany w I lidze. Zeszłoroczny mistrz I ligi będzie występować pod nową nazwą. Byłego już sponsora – Materiały Budowlane Andrzejewski zastąpił nowy Wooden Villa. W rozgrywkach nie zobaczymy również mistrza II ligi – Intercars. Drużyna, która w cuglach dwa razy z rzędu wygrywała rozgrywki w II lidze, nie przystąpiła do tegorocznego sezonu. Beniaminkiem I ligi został zatem zespół Marzenina – wicemistrz II ligi w ubiegłym sezonie. W gronie pierwszoligowców zobaczymy także LZS Białężyce (dawniej BOB Invest) – najsłabsza drużynę poprzedniego sezonu.

Oto 7 drużyn, które zagrają w I lidze:

Wooden Villa (dawniej M.B. Andrzejewski)

MasterSport

Ignasiak

Capri Lucca

IzoExpert

Marzenin

LZS Białężyce (dawniej BOB Invest)

W II lidze zobaczymy aż 11 zespołów. To o 2 więcej niż w poprzednim sezonie. Oprócz doświadczonych drużyn grających w poprzednim sezonie dołączą 3 nowe. W tym sezonie trudno jednoznacznie prognozować faworyta rozgrywek i kandydata do awansu. Wobec wycofania się z rozgrywek mistrza z poprzednich dwóch sezonów – Intercars, a także awansu do I ligi wicemistrza – Marzenina, w czołówce powinny się znaleźć Motoklinika (III miejsce w poprzednim sezonie) oraz Techpak Group (IV miejsce w poprzednim sezonie). Wielka sportową niewiadomą będzie postawa Fundamentów. Ciężko także stwierdzić potencjał nowych drużyn. Zatem rozgrywki drugoligowe zapowiadają się bardzo ciekawie, na pewno na parkiecie zobaczymy sporo niespodzianek i zaskakujących wyników.

Oto 11 drużyn, która zagrają w II lidze:

Motoklinika

Techpak Group

WKS (dawniej Drinkshop)

Malibu Alkohole

LetniaPrzygoda.eu

APP

DHL Września

Fundamenty

Sigvaris S.A.

Centrum Ogrodnicze Miskant

Psary Team

Początek nowego sezonu już w niedzielę 13 października. W ten dzień rozpoczną się rozgrywki drugoligowe oraz zostanie rozegrany meczu o SuperPuchar Ligi pomiędzy ubiegłorocznym mistrzem I Ligi – Wooden Villa (dawniej M.B.Andrzejewski), a zdobywcą Pucharu Ligi – Capri Lucca.