WEEKEND Z SUKCESAMI ZAWODNIKÓW UKS HWARANG WRZEŚNIA (GALERIA)

0
110

„Miniony weekend był dla nas bardzo pracowity i owocny. Po raz pierwszy w 9 letniej historii klubu Weronika Przybysz zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy Juniorów.” – mówi trener UKS Hwarang Września – Tomasz Haremza.

W Hiszpańskim Marina d’Or nasza zawodniczka pokonała kolejno Rosjankę Maiiję Petrovskaią (22-7) oraz Chorwatkę Iucię Ivancev (13-11) , natomiast o wejście do ścisłego finału uległa zwyciężczyni kategorii + 68 kg Rosjance Kristinie Adebaio (8-28). Jest to wielki sukces naszej młodej taekwondoczki , a także naszego klubu. Nasz reprezentacja zdobyła dwa brązowe medale. Drugi przypadł Alicji Kowańdy z zaprzyjaźnionego klubu z Jarocina. Obie zawodniczki przygotowywały się razem do tych mistrzostw na obozie w Stroniu Śląskim.     

W sobotę 5 października odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Toruniu. Nasz klub wystawił czworo zawodników:Krystian Haremza , Dagmara Haremza , Olga Bachorska i Jakub Wawrowski. I tutaj świetnie spisali się nasi młodzieżowcy i juniorzy startujący w kategorii seniorów.

Trzy srebrne medale zdobyli :

Krystian Haremza  w kategorii -87kg

Dagmara Haremza w kategorii +73kg

Olga Bachorska w kategorii -73kg

Wystartował też Jakub Wawrowski (junior) który uległ w pierwszej walce zwycięzcy kategorii -87kg Markowi Woźniakowi z Poznania.  

Nie można opisać radości z takich wyników naszych zawodników. Brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów jest zwieńczeniem ciężkiej pracy Weroniki Przybysz. Zawodniczka trenuje w klubie trzy razy w tygodniu , a dwa dni poświęca na ćwiczenia w siłowni Odeon Jacka Czelusty. Pan Jacek dba też o odpowiednią suplementację naszych zawodników.To jest przykład dla innych że z małego klubu , bez maty , z małej sali szkolnej można wybić do wielkiego sportu. Wystarczy konsekwencja i systematyczny trening oraz upór w dążeniu do celu. Cieszą też 3 srebrne medale Mistrzostw Polski Seniorów. Pamiętajcie Państwo, że nasi zawodnicy mają dopiero od 18 do 16 lat. Rozpoczynają swoją sportową karierę i z sukcesami rywalizują z seniorami. Nie można opisać radości z postawy naszych podopiecznych.” – podsumowuje Tomasz Haremza.

GALERIA: