SKARB KIBICA ROZGRYWEK WTPN 2019/20 (I LIGA)

0
870

SKARB KIBICA I LIGI WTPN

7 drużyn powalczy w tegorocznych rozgrywkach I ligi Wrzesińskiego Towarzystwa Piłki Nożnej. Zapraszamy do lektury naszego Skarbu Kibica.

Tegoroczne rozgrywki I ligi zapowiadają się równie ciekawe jak poprzednie. W ubiegłym sezonie prawie do samego końca 5 drużyn walczyło o najwyższe lokaty. W tym sezonie niestety zabraknie „czarnego konia” poprzednich rozgrywek – Fundamentów. Do grona pierwszoligowców dołaczył beniaminek – Marzenin, który zajął II miejsce w poprzednich rozgrywkach II ligi.

Niestety nie dysponujemy na ten moment wszystkimi składami drużyn, więc przedstawimy tylko te oficjalnie zgłoszone. Przypominamy, że składy poszczególnych zespołów mogą jeszcze ulec modyfikacjom do pierwszego meczu.

Terminarz pierwszych kolejek:

Ignasiak : Capri Lucca2019-10-20 17:20
Master Sport : Wooden Villa2019-10-20 18:10
Izo-Expert : Marzenin2019-10-20 19:00
Master Sport : Izo-Expert2019-10-27 17:20
Ignasiak : Marzenin2019-10-27 18:10
Capri Lucca : LZS Białężyce/BOB Invest2019-10-27 19:00
LZS Białężyce/BOB Invest : Wooden Villa2019-11-03 17:20
Capri Lucca : Marzenin2019-11-03 18:10
Ignasiak : Master Sport2019-11-03 19:00
Marzenin : LZS Białężyce/BOB Invest2019-11-10 17:20
Capri Lucca : Master Sport2019-11-10 18:10
Wooden Villa : Izo-Expert2019-11-10 19:00

LZS Białężyce/BOB Invest

Poprzednie sezony:

2018/2019 – VII miejsce (I liga)

2017/18 – II miejsce (II liga)

2016/17 – IV miejsce (II liga)

2015/16 – VII miejsce (II liga)

2014/15 – V miejsce (III liga)

Poprzedni sezon nie był dla tej drużyny udany. Jako beniaminek I ligi ta drużyna przegrała wszystkie swoje mecze. Nie można było im odmówić walki oraz zaangażowania na boisku, rywale mieli jednak zdecydowanie większe umiejętności piłkarskie. Mimo ostatniego miejsca w ubiegłym roku wobec wycofania się z pierwszoligowej rywalizacji Fundamentów oraz Intercars zespół ten dostał ponownie szansę gry w I lidze. Drużyna w rozgrywkach trawiastych LZS Gminy Września zdecydowanie rozczarowuje, zajmuje dopiero V miejsce w rozgrywkach, gdzie co roku walczyła o najwyższe cele. Czy ta drużyna odbuduje się w rozgrywkach futsalowych? Ma im w tym pomóc „świeża krew”, czyli wzmocnienia kadrowe. Do drużyny dołączyli Grzegorz Groblewski oraz bramkarz Paweł Działak znani głównie z gry w rozgrywkach w Gminie Kołaczkowo oraz kilku młodych zawodników. Czy nowi zawodnicy wkomponują się w zespół i będą reanlym wzmocnieniem? Drużyna będzie walczyć przede wszystkim z IzoExpert oraz Marzeninem o ligowe punkty oraz utrzymanie w gronie pierwszoligowców.

Przewidywane miejsce na koniec sezonu: 5-7

Kadra:

 Dawid Borecki
 Michał Borecki
 Paweł Działak
 Tomasz Gańczak
 Maciej Grajek
 Grzegorz Groblewski
 Krzysztof Koprowski
 Adrian Kozka
 Kacper Kozka
 Dawid Matuszewski
 Dawid Nowak
 Arkadiusz Nowak II
 Krzysztof Pijacki
 Łukasz Rogowicz
 Adam Rybacki
 Adam Stasiak
 Bartosz Stasiak
 Mateusz Szygenda
 Mikołaj Tomczyk

Capri Lucca

Miejsca w poprzednich sezonach:

2018/2019 – V miejsce

2016/17 – IV miejsce

2017/18 – III miejsce

2015/16 – mistrz

2014/15 – mistrz

Po bardzo nieudanym poprzednim sezonie, gdzie Capri Lucca zajęli dopiero V miejsce, w tym roku doszło do sporej rewolucji kadrowej w tej drużynie. Do zespołu dołączyło kilku zawodników z Kopcup.pl – ubiegłorocznego mistrza Witkowskiej Ligi Halowej oraz mistrza rozgrywek na orliku Playarena o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. Już w meczu o SuperPuchar zaprezentowali się oni z bardzo dobrej strony, Capri Lucca biło się jak równy z równym z ubiegłorocznym mistrzem Wooden Villa (dawniej M.B.Andrzejewski), a porażka była naprawdę minimalna i to w rzutach karnych. Ten mecz to może być dobry prognostyk przed zbliżającym się sezonem i świadczyć o tym, że Capri będzie się liczyć w walce o najwyższe cele.

Przewidywane miejsce na koniec sezonu: 1-4

Cel na ten sezon?

Wojciech Kopaczewski: „Celujemy w pudło, czyli miejsce 1 – 3

Kadra:

 Sebastian Bernard
 Kacper Boczkowski
 Filip Budasz
 Adrian Bukowski
 Damian Chełmikowski
 Jakub Cierpiszewski
 Tomasz Fitt
 Adrian Franczak
 Błażej Franczak
 Dawid Goclik
 Mateusz Kuliński
 Paweł Lisiecki
 Dawid Maćkowiak
 Mikołaj Mazurkiewicz
 Daniel Nowaczyk
 Tobiasz Nowicki
 Patryk Pawłowski
 Oskar Pietrzak
 Mariusz Sawicki
 Jakub Sczepaniak
 Bartosz Staszewski

Ignasiak

Miejsca w poprzednich sezonach:

2018/19 – IV miejsce

2017/18 – IV miejsce

2016/17 – mistrz

2015/16 – III miejsce

2014/15 – IV miejsce

Sytuację w zespole bardzo dokładnie wyjaśnił Tomasz Jóźwiak, zatem oddajmy mu głos: „Drużyna jest bardzo zmotywowana by w tym sezonie wrócić na podium. Co prawda odeszło od nas trzech ważnych graczy: Łukasz Fechner, Bartosz Lis oraz Ireneusz Małecki ale w ich miejsce udało się pozyskać równie utalentowanych zawodników, którzy wierzą w sukces całej drużyny i będą silnymi punktami zespołu. Do drużyny przychodzą Krystian Dzwoniarkiewicz, Wojciech Dederko, Szymon Szalaty, Dawid Kulterman oraz doświadczony Paweł Zieliński. Pozostała część zespołu dobrze przepracowała okres przygotowawczy, co pozwala optymistycznie patrzeć w zbliżający się sezon. Na uwagę zwłaszcza zasługuje wysoka forma strzelecka Dominika Szymańskiego w barwach Victorii II Września oraz pokazującego się z świetnej strony na treningach Jakuba Zakrzewicza. Trzon zespołu będą stanowić gracze na co dzień występujący na boiskach trawiastych, co będzie skutkowało dobrym przygotowaniem fizycznym.” Jak widać w zespole zaszły spore zmiany kadrowe. Jak one odbiją się na formie drużyny? Sporo wyjaśni już pierwsza ligowa potyczka z Capri Lucca.

Przewidywane miejsce na koniec sezonu: 1-4

Cel na ten sezon?

Tomasz Jóźwiak: „Celujemy w miejsca 1 – 3 w tym sezonie. Chcemy wrócić na podium.”

Kadra:

 Mateusz Bigosiński
 Wojciech Dederko
 Krystian Dzwoniarkiewicz
 Karol Idczak
 Tomasz Jóźwiak
 Adrian Kogut
 Dawid Kulterman
 Tomasz Majchrzak
 Szymon Markiewicz
 Michał Mikołajczak
 Krzysztof Pawłowski
 Krzysztof Rodowski
 Adam Staniak
 Szymon Szalaty
 Dominik Szymański
 Jakub Zakrzewicz
 Paweł Zieliński

IzoExpert

Miejsca w poprzednich sezonach:

2018/19 – VI miejsce (I liga)

2017/18 – VII miejsce (I liga)

2016/17 – V miejsce (I liga)

2015/16 – VI miejsce (I liga – jako Elektrycznie.pl)

2014/15 – I miejsce (II liga – jako Elektrycznie.pl)

2013/14 – IV miejsce (II liga – jako Elektrycznie.pl)

Jedna z najbardziej doświadczonych drużyn w I lidze WTPN. Trzon kadry od wielu lat niezmienny, tym razem podobno ma dojść kilku zawodników, niestety nie ma jeszcze podanej pełnej listy piłkarzy więc trudno cokolwiek powiedzieć o wzmocnieniach. Wydaje się, że ten zespół powinien sobie poradzić z LZS Białężyce oraz Marzeninem, czy jednak będzie w stanie powalczyć o coś więćej niż tylko V miejsce? Wydaję się, żę to bardziej drużyna turniejowa przypomnijmy 2 lata temu zdobyli Puchar Ligi a w ubiegłym sezonie bardzo dobrze zaprezentowali się na świąteczno-noworocznym turnieju futsalowym o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września.

Przewidywane miejsce na koniec sezonu: 5-7

Cel na obecny sezon?

Łukasz Fimiak: „Przewidujemy 5 – 7 miejsce

Marzenin

Miejsca w poprzednich sezonach:

2018/19 – II miejsce (II liga)

2017/18 – VI miejsce (II liga)

2016/17 – VI miejsce (II liga)

2015/16 – nie brał udziału

2014/15 – nie brał udziału

W ubiegłym sezonie Marzenin walczył z Intercars o zwycięstwo w rozgrywkach II ligi. To starcie ostatecznie wygrał Intercars i to ta drużyna miała awansować do I ligi. Miała, bo ostatecznie nie zgłosiła się do rozgrywek. Z szansy skorzystał zatem Marzenin i to on będzie beniaminkiem pierwszoligowych rozgrywek. Różnica między II, a I ligą jest ogromna o czym przekonała się rok temu drużyna BOB Invest. Jak sobie poradzi w tych rozgrywkach Marzenin? Dużo zależeć będzie od składu, jakim będzie dysponował i od wielkości ławki rezerwowych. W przedsezonowych prognozach naszym zdaniem Marzenin będzie walczyć z LZS Białężyce/BOB Invest o pierwszoligowy byt.

Przewidywane miejsce na koniec sezonu: 5-7

Wooden Villa

Miejsca w poprzednich sezonach:

2018/19 – mistrz (jako M.B.Andrzejewski)

2017/18 – II miejsce (jako M.B.Andrzejewski)

2016/17 – III miejsce (jako M.B.Andrzejewski)

2015/16 – II miejsce (jako Studio Viva)

2014/15 – II miejsce (jako Studio Viva)

Po kilku latach drugich miejsc Wooden Villa (wcześniej M.B. Andrzejewski) wreszcie sięgnęli po mistrzostwo. Tytuł jak najbardziej zasłużony, do tego na początek nowego sezonu dołożyli Superpuchar. O transferach na nowy sezon wypowiada się Dominik Cichoński: „Łukasz Fechner – motor napędowy Ignasiak Sport. Co rok gra z nami na sztucznej trawie. Jednakże na halę od dwóch sezonów próbowałem bezskutecznie go pozyskać. W tym roku w końcu się udało. Doświadczenie z KS Gniezno może zaprocentować w lidze WTPN. Mikołaj Plichta – ambitny i waleczny zawodnik. Rok temu występował w Fundamentach, jednak będzie pierwszym zawodnikiem w historii WTPN, który zagra lub zagrał w zespole Capri, Master Sport oraz Wooden Villa. Doskonałe uzupełnienie kadry. Jędrzej Cichońki – młody, zadziorny. Zawodnik rezerw Victorii. W zeszłym roku w drugiej lidze, teraz ma ambicje powalczyć o miejsce w mistrzowskiej ekipie. Powiew świeżości w mojej drużynie (choć nie do końca, bo grywa na orliku z nami). Maciej Zięba – bramkarz KS Gniezno. Od niedawna mieszkaniec Wrześni. Zaostrzy walkę o nr 1 w bramce. A jak wiadomo zdrowa rywalizacja nikomu jeszcze nie zaszkodziła”. Jednym słowem byli mocni, są teraz jeszcze mocniejsi. Czy ktoś ich zatrzyma w drodze do obrony tytułu mistrzowskiego?

Przewidywane miejsce na koniec sezonu: 1-4

Cel na obecny sezon?

Dominik Cichoński: „Zdobycie podwójnej korony po raz pierwszy w historii WTPN oraz wygranie turnieju w Gostyniu

Kadra:

Jędrzej Cichoński
 Łukasz Dębicki
 Łukasz Fechner
 Damian Garbaciak
 Artur Giżewski
 Krzysztof Graczyk
 Pavlo Iarmoliuk
 Michał Jaroma
 Dawid Kasprzyk
 Kamil Klechammer
 Maciej Kolecki
 Rafał Kozłowski
 Patryk Kwiatkowski
 Jakub Michalak
 Mikołaj Plichta
 Paweł Rydliński
 Illia Serhienko
 Marcin Siepielski
 Maciej Trawiński
 Michał Wasielewski
 Maciej Zięba
 Igor Zieliński
 Łukasz Zugaj

MasterSport

Miejsca w poprzednich sezonach:

2018/19 – II miejsce

2017/18 – mistrz

2016/17 – II miejsce

2015/16 – IV miejsce

2014/15 – V miejsce

Zdobyty SuperPuchar i II miejsce w ligowej tabeli… Ile drużyn taki wynik brało by przed sezonem w ciemno? Taki rezultat w ubiegłorocznych rozgrywkach zanotował MasterSport i widać było, że to dla nich spore rozczarowanie… Początek sezonu mieli znakomity, potem wystąpiła zadyszka i Mastersi dali się wyprzedzić w walce o tytuł mistrzowski drużynie M.B.Andrzejewski (obecnie Wooden Villa). Rozczarowanie takim obrotem sprawy wśród zawodników było spore, krążyły „na mieście” nawet plotki, że Mastersi nie przystąpią w ogóle do tegorocznych rozgrywek. Na szczęście dla ligi jedna z najbardziej utytułowanych drużyn jest ciągle w grze. Niestety nie znamy składu kadrowego Mastersów na ten sezon, jedno tylko jest pewne, że do drużyny Ignasiak przeniósł się bramkarz Krystian Dzwoniarkiewicz.. Kto zastąpi popularnego „Dzwonka”, jaki będzie skład MasterSport w obecnym sezonie? Z tymi pytaniami musimy poczekać do niedzielnej kolejki.

Przewidywane miejsce na koniec sezonu: 1-4