W ŚRODĘ SPOTKANIE AUTORSKIE Z PIOTREM LIPIŃSKIM

0
156

GOK Kołaczkowo w jesienny wieczór 23 października zaprasza na spotkanie autorskie z panem Piotrem Lipińskim- autorem książki „Gomułka. Władzy nie oddamy”.

Spotkanie prócz tematów związanych z „najbardziej kochanym” polskim komunistą będzie tez okazją do dyskusji o czasach stalinizmu, okupacji hitlerowskiej, początkach komunistycznych ruchów w Polsce, przełomach październikowym z roku 1956 i marcowym z 1968 roku. Prócz historii przez wielkie H spotkanie będzie niewątpliwą okazją do wejrzenia w sposób funkcjonowania władzy ludowej w początkach PRLu. Na pewno również poza poważnymi tematami postaramy się spojrzeć na wszystko choć przez chwilę z przymrużeniem oka- czyli dotkniemy absurdów Polski Ludowej.

Gomółka niewątpliwie odcisnął swoje piętno na tym jak funkcjonowała Polska w latach 1945- 1970. Wiele z jego decyzji pokutuje do dziś- tak w pozytywnym jak i znacznie częściej negatywnym sensie. Był tytanem pracy o skromnym, wręcz ascetycznym podejściu do życia. Zjednało mu to wielką sympatię Polaków ale i przeszkodziło w zrozumieniu zmian społecznych, pokoleniowych i mentalnych jakie zachodziły w społeczeństwie. Każdego dnia sprawowania przez niego władzy drżał o stabilność granicy zachodniej a z drugiej strony  nie rozumiał protestów wywołanych podniesieniem cen mięsa. Jaki był naprawdę?- odpowiedź na to pytanie na pewno postara się przybliżyć pan Piotr Lipiński podczas spotkania 23 października w GOK Kołaczkowo. Godzina 18.00,  darmowe zaproszenia do odbioru w Goku i w Bibliotekach na terenie Gminy Kołaczkowo. Zapraszamy mieszkańców Gminy Kołaczkowo i Powiatu Wrzesińskiego.

Źródło: GOK Kołaczkowo