ŚMIERTELNY WYPADEK W KĘBŁOWIE. NIE ŻYJE 19-LATEK.

0
281

Na drodze krajowej numer 15 w miejscowości Kębłowo doszło do wypadku drogowego, w którym 19-latek poniósł śmierć. Okoliczności zdarzenia będą przedmiotem prowadzonego śledztwa.

W dniu 02 listopada br. o godzinie 22:44 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Kębłowo. Uczestnikiem tego wypadku był kierujący oraz pasażerowie samochodu Renault Espace.

Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 31-letni mieszkaniec Jarocina, kierując pojazdem Renault Espace wykonując manewr wyprzedzania dwóch samochodów na łuku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem. Wynikiem tego manewru było zjechanie na lewą stronę drogi i uderzenie w betonowy przepust a następnie dachowanie pojazdu.

Po zderzeniu, z Renault Espace wypadł 19-letni mieszkaniec Jarocina, który siedział za kierowcą. Wobec 19-latka została podjęta akcja reanimacyjna, jednak w wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. W pojeździe podróżowały jeszcze 3 osoby z których pasażerka została również zabrana do Szpitala Powiatowego w Środzie Wielkopolskiej a następnie do Poznania. Pozostali nie wymagali pomocy medycznej. Kierujący Renault Espace 31-letni mieszkaniec Jarocina po wyjściu z wrzesińskiego szpitala został zatrzymany.

Na miejscu wypadku czynności zostały wykonane pod nadzorem Prokuratora Rejonowego we Wrześni. Okoliczności oraz przebieg tego zdarzenia zostaną objęte prokuratorskim śledztwem. Pojazd uczestniczący w tym wypadku został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Źródło: KPP we Wrześni

Zdjęcie: OSP Miłosław