WRZEŚNIANKI MISTRZYNIAMI ŚWIATA! (GALERIA)

0
222

Marcelina Stajkowska i Karolina Cieślak zostały Mistrzyniami Świata w Karate Tradycyjnym!

W dnaich 9-10 listopada w mieście Brno w Czechach odbyły się 2nd World Children Traditional Karate Championship – 2019. To najważniejsze wydarzenie dla młodych karateków zgromadziło około 1200 zawodników z całego świata m.in. z Polski, Litwy, Stanów Zjednoczonych, Rosji, Izraela, Serbii itd.

Mieliśmy zaszczyt brać udział w tych zawodach i reprezentować Polskę oraz barwy naszego klubu. Klub UKS KT „Orzeł” Września reprezentowali: Mateusz Stępniak, Marcelina Stajkowska, Maria Stajkowska, Karolina Cieślak, Kornelia Kaźmierczak, Gabrysia Górecka, Filip Dobiecki, Jakub Nowak. Zawodnicy zaprezentowali się w konkurencjach: kata, kumite, enbu i kata drużynowe. Do Wrześni wróciliśmy z dwoma medalami: Złoto wywalczyły Marcelina Stajkowska i Karolina Cieślak w konkurencji Enbu. Brąz zdobyła Gabrysia Górecka w konkurencji kata. Wszyscy zawodnicy dali z siebie 200%, to były naprawdę udane starty, trud i wysiłek jaki włożyli nasi zawodnicy w przygotowania do tych zawodów miały przełożenie na ich wysoką formę podczas Mistrzostw Świata. Wszystkie wyjścia na tatami możemy zaliczyć do udanych, bo duch walki utrzymywany był do samego końca. Tak dobrych startów nasi reprezentanci już dawno nie mieli. A mierzyli się ze sobą najlepsi z najlepszych, a nasze Orły zawsze w rankingu znajdowały się w pierwszej dziesiątce. Już za dwa tygodnie walczymy w Gnieźnie w Pucharze Wielkopolski i tam również życzymy naszym zawodnikom wysokiej formy i miejsc na podium.” – relacjonuje przebieg udanych zawodów Małgorzata Stępniak z UKS KT „Orzeł” Września.

GALERIA: