UKRADŁ 2 SAMOCHODY W 2 DNI

0
53

Miłosławscy policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który w przeciągu dwóch dni ukradł Volkswagena Golfa oraz Citroena C3. Mieszkaniec Środy Wielkopolskiej oprócz kradzieży, kierował Golfem w stanie nietrzeźwości oraz był na sądowym zakazie. Wszystkie przestępstwa dokonał w tak zwanej recydywie.

Policjanci z Posterunku Policji w Miłosławiu w dniu 14 listopada br. o godzinie 11:00 otrzymali zgłoszenie o kradzieży Volkswagena Golfa w Orzechowie. Po tej informacji natychmiast podjęte zostały kroki mające na celu odzyskanie i zatrzymanie złodzieja.

I ten cel został osiągnięty już po dwóch godzinach od zgłoszenia przez miłosławskich policjantów, którzy w kompleksie leśnym w Orzechowie zatrzymali 35-letniego mieszkańca Środy Wielkopolskiej. Skradziony Golf, został wyceniony na kwotę 5000 tysięcy złotych i wrócił do swojego właściciela.

35-latek podczas zatrzymania był nietrzeźwy czyli nie wystarczyło mu, że ukradł Golfa to jechał nim mając ponad promil alkoholu we krwi i dodatkowo posiadał obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na to wszystko w trakcie sprawdzenia mieszkańca Środy Wielkopolskiej okazało się, że dokonał tych przestępstw w tak zwanej recydywie co oznacza, że w niedalekiej przeszłości był karany za podobne czyny.

Mężczyzna został przekazany do Prokuratury Rejonowej we Wrześni, gdzie przyznał się do popełnionych czynów oraz złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Jego zwolnienie z policyjnego aresztu nastąpiło 15 listopada br. po godzinie 13:00. Mieszkaniec Środy Wielkopolskiej stwierdził, że idzie teraz na pociąg.

Jak się później okazało, jak obiecał tak zrobił. Jednak jego podróż skończyła się w Nekli, gdzie po wyjściu z peronu postanowił ukraść z ul. Dworcowej Citroena C3. Właścicielka pojazdu określiła, że do kradzieży doszło po godzinie 16:00 a wartość pojazdu została oszacowana na 5000 złotych.

Przez dwa dni 35-latek dokonał dwóch kradzieży samochodów. Kresem jego „przestępczych podbojów” było zatrzymanie przez poznańskich policjantów w kradzionym Citroenie na stacji paliw przy Rondzie Rataje, 16 listopada br. o godzinie 1:15. Z racji tego, że skradzione pojazdy pochodziły na terenu powiatu wrzesińskiego całość materiałów trafiła do Prokuratury Rejonowej we Wrześni.

Po zapoznaniu się z nowymi okolicznościami Prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego 6 razy w tygodniu, zobowiązania do powstrzymywania się od nadużywania alkoholu, zakaz opuszczania kraju. Jednocześnie podejrzany złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze pozbawienia wolności w wymiarze 3 lat i 4 miesięcy, dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, podaniu wyroku do publicznej wiadomości oraz wpłaceniu 10 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Źródło: KPP we Wrześni